Mesa Orman'ın lansmanı yapıldı!

Mesa Orman'ın lansmanı yapıldı! Mesa Orman'ın lansmanı yapıldı!

Gayrimenkul sektöründe 50 yıla dayanan ödünsüz kalite anlayışını nitelikli yaşam alanlarıyla buluşturan Mesa, Beykoz Çubuklu'da hayata geçirdiği yeni projesinin lansmanını gerçekleştirdi.Gayrimenkul sektöründe 50 yıla dayanan ödünsüz kalite anlayışını nitelikli yaşam alanlarıyla buluşturan Mesa; Anadolu Yakası’nın en özel lokasyonlarından biri olan Beykoz Çubuklu’ da kent ormanı ve doğal gölün yanı başında Mesa Orman projesinin lansmanını gerçekleştirdi. Bugün gerçekleştirilen lansmana Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Mesa Yönetim Kurulu Üyesi Mert Boysanoğlu, Mesa Satış ve Pazarlama Koordinatörü Kadir Yılmaz, İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader katıldı. Kolay ve rahat ulaşım olanaklarına sahip olan Mesa Orman projesi kentten uzaklaşmadan doğayla komşu bir yaşam sunuyor. 

İnce Düşünülmüş Mimari Tasarım, Doğayla Komşu Butik Yaşamlar


Sadece 219 daire ile butik bir yaşam vadeden MESA Orman projesi zevk ve prestij sahibi ayrıntılara sahip. İstanbul’un nadir ormanlarında birine komşu olan proje, doğanın tüm renklerini ahenk ve konforla şehrin içinde yaşatmak üzere kurgulandı. 

Beykoz Çubuklu'da yer alan Mesa Orman; sırtını şehrin oksijen depolarından biri olan 1.5 milyon metrekarelik İstanbul Kent Ormanı'na yaslıyor. Kentin en temiz havalarından birine sahip olan bölgede, güne temiz orman havasıyla başlamak; metropolde yaşayan herkesin ortak hayalinin burada gerçekleşmesini sağlıyor.

Doğanın İyileştirici Gücü MESA Farkıyla

Her sabah kuş sesleriyle uyanıp işten eve döndüğünüzde toprak ve ağaç kokusunu içinize çekerek rahatlayıp, eşsiz orman manzarasıyla dinginliği yakalarken huzuru evinize davet edebilirsiniz. İstanbul’un nadir ormanlarından birine komşu bu olan Mesa Orman, doğanın tüm tonları ile yaşamınızı çevreliyor, büyüleyici bir yaşam alanına ilham veriyor. 

Çubuklu'nun çok özel bir noktasında yer alan MESA Orman projesi ; özenle tasarlanan teras alanları, geniş bahçe ve peyzaj alanları sevdiklerinizle  beraber doğanın dinginleştiren iyileştirici ruhunu yaşama imkanı da sunuyor. Ormanın tüm kokularıyla bezenmiş, kuş seslerinin eşlik ettiği, doğanın eşsiz atmosferi ile yeni güne başlamanın keyfini çıkarmaya davet ediyor. Tabiatın iyileştirici gücü ile şehir yaşamından yenilenebilmek ve sağlıklı kalmak için doğaya olan ihtiyacı sağlıyor. MESA Orman projesi gün sonunda şehri geride bırakarak dinginliğe ve huzura ulaşmak isteyenleri bekliyor.

Mimarisiyle Doğaya Saygıyı ve Sürdürülebilirliği Hedefliyor

MESA Orman sadece yüksek ve ayrıcalıklı yaşam standartları ile değil, ormana en yakın ve en saygılı mesafede duran projesi olarak da bulunduğu bölgeye referans oluyor.

Dış cephede kullanılan geniş cam yüzeyler ile güneş ışığının sonsuz aydınlığı evlerin içine dolarken, bol oksijenli bir yaşam sunan Mesa Orman, peyzajı ve mimarisiyle de ormanla bütünleşiyor. 

Mesa Orman projesinde, doğallık algısını bozacak tüm detaylar üzerine özel olarak çalışıldı. Tüm mekanik sistemler önemli ölçüde zeminin altına alındı. Sadece ısıtma değil, soğutma da merkezi olarak sağlanarak, bina dışında klima ünitelerinin görüntüsü de ortadan kalktı.

MESA Orman projesinde yüksek izolasyona sahip olan dış cepheler, düşük karbon salınımı sağlıyor. Elektrik sarfiyatını minimuma indiren MESA, kurguladığı yaşam alanlarında sürdürülebilirlik hedefine de ulaşıyor.

Kişi Başına Düşen En Yüksek Yeşil Alan MESA Orman’da  

Yukarıdan bakıldığında adeta bir vadiyi andıran MESA Orman projesi, sadece yürüyüş mesafesindeki doğal göl ile yeşilin tüm tonlarını da kucaklıyor. 

Çubuklu MESA Orman'ın az katlı mimarisi; sıcak atmosferi ve estetik detayları, içinde bulunduğu doğayı tamamlayacak şekilde dizayn edildi. Yeniden düzenlenen çevre kurgusuyla MESA Orman, konutların trafik ve anayol gürültüsüne uzak, ormana yakın mesafede konumlanması ile metropolde saklı bir dünya vadediyor.

Projenin etrafını saran ve çevresiyle bağlantısını yaratıcı bir kurguyla kesen koşu parkuru, kolayca ulaşıp sabah koşularının mis gibi orman havasında yapılmasına da imkân sağlıyor. Doğanın tüm güzelliklerini yansıtan, eşsiz peyzaja sahip olan parkurunda spor yaparken sosyalleşmenin en doğal hali MESA Ormanlıların olacak.

MESA Orman Projesi Ruhları Özgürleştirecek Yaşam Alanları Sunuyor

Dünyaca ünlü markaların en özel malzemeleri kullanılarak dizayn edilen yaşam alanları, yakalanan estetik havayı tamamlıyor. Her ihtiyaca rahatlıkla cevap veren yüksek nitelikli MESA Orman; parkları, bahçeleri, süs havuzları, mini şelalesi, dinlenme alanları ve yürüyüş yollarının yanı sıra; havuzları, tenis ve basketbol sahaları, özel peyzaj ile birbirine bağlanan bahçeleri ile de ayrıntılarındaki mükemmelliği yansıtacak. Dümdüz bir arazi üzerinde inşa edilen MESA Orman, çocukların, oyun parklarında ve yeşil alanlarda özgürce koşup, doyasıya eğlenebileceği bir alan imkânı da sunuyor. 

Mesa Orman sosyal tesisi, sizi benzersiz ayrıcalıklarla da tanıştırıyor. Aileniz ile eğlenceli vakit geçirebilir, komşularınızla keyifli sohbetlerin tadını da çıkartabilirsiniz. Sosyal tesisin içerisindeki dinlenme ve çalışma alanlarıyla kendinize ayırdığınız her anın keyfine doya doya varacaksınız.

MESA Orman Projesinin Odağında Aileler Var

Yalın, estetik ve fonksiyonel bir çizgi ile tasarlanan Mesa Orman projesinde sizlerin ve çocuklarınızın mutluluğu için her detayı düşünüldü. Zengin yaşam seçenekleri ve az katlı tasarlanan bloklarda en özel yaşam alanları sizler ve en değerli varlığınız aileniz için dizayn edildi.

MESA Orman projesinde 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 3,5 oda 1 salon, 4 oda 1 salon, 5,5 oda 1 salon ve 6 oda 1 salon daire seçenekleriyle toplam 219 daire sahiplerini bekliyor. Mayıs 2020’de sahiplerine teslim edilecek projenin fiyat aralığı ise 1 milyon 314 bin TL ile 4 milyon 416 bin TL arasında değişiyor. 
Odağına aileleri alarak tasarlanan MESA Orman'da 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon dairelere daha fazla yer verildi. Ferah yaşam alanları sunan, 125 - 300 metrekare aralığında farklı büyüklükteki bu daireler; yaşam standartlarını zirveye çıkaran estetik detaylarla zenginleştirildi.

Şehrin Tüm Olanakları ile Ormanın İçinde, Ulaşımın Kalbinde

MESA Orman projesi özel konumu sayesinde hem denizden hem de karadan önemli ulaşım olanaklarına sahip.  Çubuklu-İstinye arası feribot seferleri ile denizden; köprülere olan yakınlığı ile de karadan dilediğiniz noktaya kolayca erişim imkânı sağlıyor. Bir yandan Anadolu Yakası'nda MESA Orman ayrıcalıkları ile doğanın içinde sakin bir hayat sürerken, diğer yandan Avrupa Yakası'nın tüm dinamizmine kusursuzca ayak uydurulabiliyor.

Ormanın içinde şehrin kalbindeyken; doğal orman ve göle yürüyerek 2 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20 dakika, FSM Köprüsü’ne 10 dakika, Çubuklu-İstinye Feribot İskelesi’ne 5 dakika , Levent’ ve Maslak’a 15 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca 3. Köprü’ye yakınlığı sayesinde 3. havalimanına da kolayca ulaşmak mümkün.

Web: http://www.mesaorman.com