Milyarderler arazi avında!

Milyarderler arazi avında!Sustainability dergisinde yayımlanan bir araştırmada, başta Yeni Zelanda olmak üzere, İzlanda, Birleşik Krallık, Tazmanya ve İrlanda küresel toplumsal çöküşten kurtulmak için sığınılacak en iyi yerler arasında bulunuyor.


Sustainability dergisinde yayımlanan bir araştırmada, başta Yeni Zelanda olmak üzere, İzlanda, Birleşik Krallık, Tazmanya ve İrlanda küresel toplumsal çöküşten kurtulmak için sığınılacak en iyi yerler arasında bulunuyor.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; araştırma çerçevesinde, ılıman bölgeler ve çoğunlukla düşük nüfus yoğunluğuna sahip adalar küresel toplumsal çöküşten kurtulmak için ilk sıraya yerleşti. 

Milyarderler arazi avında!

Uygarlığın tehlikeli durumunu vurgulayan araştırma, tehlikenin çok yönlü olduğuna dikkat çekiyor. Bilim insanlarına göre, şiddetli finansal kriz, iklim değişikliğinin etkileri ve doğanın tahribatı olacak şekilde koronavirüs salgınından daha kötü bir pandemi gerçeği, çevre olayı ve bütün bunların kombinasyonuna referans veren bir çöküşe referans sunuluyor. 

Milyarderler arazi avında!

MİLYARDERLER, KIYAMETE HAZIRLIK YAPIYOR

Guardian’ın aktardığına göre; milyarderler kıyamete hazırlık olarak Yeni Zelanda’da sığınaklar için arazi satın almaya başladı. İngiltere Anglia Ruskin Üniversitesi Küresel Sürdürülebilirlik Enstitüsünden Profesör Aled Jones, “Yeni Zelanda'nın listemizde olmasına şaşırmadık” dedi.

İsveç'te milyoner ve milyarder sayısı hızla artıyor!

Milyarderler listesinde ani değişim!