Milyonlarca ev ve dükkan sahibi dikkat! Son günler yaklaştı!

Milyonlarca ev ve dükkan sahibi dikkat! Son günler yaklaştı! Milyonlarca ev ve dükkan sahibi dikkat! Son günler yaklaştı!

Mayıs ayı içerisinde ödenmesi gereken emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri başladı. Emlak Vergisi, belediyelerin internet sitelerinden online olarak kredi kartıyla ödenebiliyor.Gayrimenkul sahiplerinin her yıl düzenli olarak yılda 2 kez emlak vergisi ödemeleri gerekiyor. Her yıl Mayıs ve Kasım ayında ödenen Emlak Vergisi’nin ilk taksiti bu ay ödenecek.

Kredi kartıyla da ödeyebilirsiniz

Belediyelerin internet sitelerinden online olarak ödenebilen emlak vergisi ödemelerine bir kolaylıkta kredi kartıyla ödeme de getirildi. 

Ödemeyen yandı

Emlak Vergisi’nin ödenmemesi durumunda cezai işlem olarak vergi tutarına faiz işleniyor. Ayrıca konut ya da dükkan satışı yapılacaksa vergi ödenmeden tapu devir işlemleri gerçekleşemiyor.

Her şehrin vergisi farklı

Her şehire göre değişen Emlak Vergisi, evin, dükkanın bulunduğu sokak, cadde gibi etkenlerle de yükseliyor ya da düşüyor. Emlak Vergisi’nin ikinci taksiti Kasım ayının sonuna kadar ödenebiliyor. İstenirse iki taksit de tek seferde ödenebiliyor.

Emlak vergisi ödemelerinde son tarih 1 Haziran!

Emlak vergisi ödemeleri 2020 sorgulama!

Emlak vergisi ödemelerinde 'online' dönem!