13 / 08 / 2022

Milyonlarca işçiyi ilgilendiriyor! Kıdem tazminatında tavan tutar belli oldu!

Milyonlarca işçiyi ilgilendiriyor! Kıdem tazminatında tavan tutar belli oldu!

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren kıdem tazminatı tavanı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzasıyla yayımlanan genelgeyle netleşti. İşte detaylar...Hükümet, işçi ve işveren sendikalarından temsilcilerin oluşturduğu Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni asgari ücretin net miktarının 5 bin 500 TL olmasına karar verdi. Asgari ücrete yapılan ara zam sonrası milyonlarca vatandaş, kıdem tazminatını araştırmaya başladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan 2022 Temmuz ayına ait mali ve sosyal haklara ilişkin genelgeyle kıdem tazminatının tavanı belli oldu. Peki; 2022 Temmuz ayında kıdem tazminatı tavanı ne kadar oldu? İşte kıdem tazminatına dair son gelişmeler…

Milyonlarca işçiyi ilgilendiriyor! Kıdem tazminatında tavan tutar belli oldu!

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren kıdem tazminatı tavanı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzasıyla yayımlanan genelgeyle netleşti.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.