Çukurova Balkon

MİSLAND, kentsel dönüşümle Doğu'da yatırımlar yapacak!

 MİSLAND, kentsel dönüşümle Doğu'da yatırımlar yapacak! MİSLAND, kentsel dönüşümle Doğu'da yatırımlar yapacak!

MİS HOLDİNG’in, 100 milyon dolarlık MİSLAND Kompleksi Doğu Anadolu’nun kaderini belirleyen bir yatırım haline geldi… “MİSLAND, kentsel dönüşüm vizyonuyla Doğu’nun makus talihini değiştirecek projeler üretiyor”


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL! Elazığlı işadamlarının bir araya gelerek kurduğu MİS HOLDİNG tarafından geliştirilen 100 milyon dolarlık MİSLAND yatırımı, sadece şehri değil, bölge illerini de kapsayan vizyonu ile Doğu’nun kaderini belirleyen bir hale geldi. Holding, geliştirdiği GYO ile Anadolu’da kentsel dönüşüme imza atmaya hazırlanıyor. 


MİSLAND kompleksi ile Anadolu’yu aşan bir yatırım mantığını Elazığ’da gerçekleştirdiklerini belirten MİS HOLDİNG Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Demirbağ, ”Artık 10 yıl geriden gitmek yok. MİSLAND Doğu’nun makus talihini değiştirecek. Artık Türkiye’nin gelişmiş bölgelerinde ne varsa, Elazığ merkez olmak üzere, Doğu Anadolu da bundan nasibini alacak. Alt yapısını konunun uzmanlarından danışmanlık alarak tamamlamak üzere olduğumuz GYO yapılanmamız ile sadece Elazığ değil, Doğu Anadolu’da da kentsel dönüşüm projelerine girmeyi planlıyoruz” dedi. 


Doğu ve Güneydoğu’nun hep Batı bölgelerinden 10 yıl geride olduğuna dikkat çeken Demirbağ, “Kentsel dönüşümle, 10 yıllık geriden gelen doğu  illerinin kaderi de değişecek inşallah. İnsanlar kaliteli yaşam ortamlarına ve gelişmiş standartlara kavuşacak. Bizim hep söylediğimiz gibi kendi şehrini kendin kalkındıracaksın hem de şehrin insanı ile… Kendi bölgemizin gelişimini, kendi halkımızla birlikte kucaklayacağız” dedi. 


Vizyon Proje Meyvelerini Veriyor…

2000 yılında Elazığ’da yapılan ekonomi kurultayında alınan kararlarla Demirbağ;  kendi bütçelerinden 400.000 TL masraf edip Elazığ’ın ihtiyaçlarını tespit ettiklerini söyledi. Demirbağ, “Bu tespitte balıkçılık, hayvancılık ve tarımın geliştirilmesi, Elazığ’da ileride gelişecek olan kırık ve atık mermerleri tüm mermer haline getiren mermer kompoze taş işi ve sosyal tesis eksikliğini belirledik. Yani yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri, insanların ailece gidip gezebileceği, gelen turistlerin rahat edebileceği, misafirlerin kalabileceği sosyal merkezlere hem ilimizin hem de Doğu Anadolunun tüm illerinin ihtiyacı olduğunu çok açık bir şekilde gördük. Biz bu üç ihtiyacı tespit ettikten sonra 2003 yılında Elazığ’da teşvikle aldığımız arsanın üzerinde çalışmalarımıza başladık. 2004 yılının Eylül ayında Misland’ın temelini attık. Sosyal proje olarak en büyük projemiz olan Misland’ın 2007 Temmuz’da açılışını yaptık. 5 yıldır çalışıyoruz. Misland’ın açılışını yaptıktan sonra misyonumuzda da, vizyonumuzda da ciddi bir değişime gittik. Yaptığımız araştırmalar ve geçmiş 20 yıllık tecrübemizle gördüğümüz en önemli konu Doğu Anadolu’ya yatırımcı bulmanın çok zor olduğuydu. Onun için onlarca iş adamı ve yüzlerce hemşerimizi 3 şirket çatısı altında bir araya getirerek şehrin insanı ile şehri kalkındırmayı vizyon edindik. Şimdi tamamlanan ve çok değerlenen bu yatırımlarla vizyonumuzun meyvelerini toplayacağız. Refahı önce ilimiz, sonra da bölge halkıyla paylaşacağız” dedi.