Mortgage krizinin ilacı TOKİ

Mortgage krizinin ilacı TOKİ

Erdoğan, piyasaların hâlâ direndiğini söyledi ve 'Mortgage krizine TOKİ ve Kiptaş karşı koydu, BDDK bankaları iyi denetledi, kriz yaşamadık' dedi.Balkanlar'daki gezi turunu tamamlayan Başbakan Tayyip Erdoğan, ayağının tozuyla İstanbul'a geldi KOBİ'lere moral verdi. Erdoğan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) 5'inci Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, hem güncel gelişmeleri değerlendirdi hem kendisine yapılan eleştirileri cevaplandırdı.
Yaşanan gelişmelere ve ABD'den kaynaklanan mortgage krizine rağmen yatırımcıların ve piyasaların 'Bu ülkede güven ve istikrar var' diyerek hâlâ direndiğini belirten Erdoğan, "Biz imtiyaz isteyenlere imtiyaz değil, adalet isteyenlere adalet dağıttık. Mortgage krizine  TOKİ  ve Kiptaş, karşı koydu. Kriz bizi vurmadı. Bankacılık sistemi sağlam durdu. Bankaların denetimini BDDK çok iyi yaptı" dedi.
Kendi ayaklarınız üzerinde yükseldiniz
Böyle bir ortamda ihaleler yapıldığını, yine tırmanan rakamlar olduğunu belirten Erdoğan, yatırımcının, "Bu ülke AB'ye aday. Bu ülke demokrasi standartlarını yükselten bir ülke" diyerek yatırımını Türkiye'ye yönelttiğini ve her alan, her sektör ve her kesimin bu atmosferden yararlandığını söyledi. Erdoğan, Anadolu Aslanları'nın ülkenin bugün ulaştığı sevindirici ekonomik yapıya adeta temel hazırladıklarını, yerel kalkınmanın sağlanmasında ve demokrasinin yerleşmesinde önemli rol oynadıklarını dile getirdi. Erdoğan, birçok ilin kendi yağında kavrularak kendi imkan ve dinamikleriyle, sabırla, azimle kalkındıklarını vurguladı.
IMF ile devam

Erdoğan ayrıca, IMF ile ilişkilerin iyi yönetilerek sürdürülmesinden yana olduğu sinyalini de verdi.

(Bugün Gazetesi)