MÜSİAD Suriye'de ofis açtı!

MÜSİAD Suriye'de ofis açtı! MÜSİAD Suriye'de ofis açtı!

MÜSİAD Suriye'nin Azez kentinde şube açtı, MÜSİAD, bu adımla Türkiye ve Suriye'deki iş adamları arasında bir köprü kurmayı hedefliyor. 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Suriye'nin Azez kentinde şube açtı. Türk ve Suriyeli işadamları tarafından 100 dönüm araziye kurulması planlanan serbest bölgenin ihracat ve ithalatı artırması hedefleniyor.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Türkiye ve Suriye'deki iş adamları arasında bir köprü kurmayı planlıyan MÜSİAD, yeni düzenlemeyle Türk ve Suriyeli işadamlarının 100 dönüm araziye serbest bölge kurmayı planlıyor.

MÜSİAD üyeleri ilk önce serbest ticari bölge yapılması planlanan araziyi inceledi sonrasında hep birlikte kurdele kesip şube açtı. 

Açılışta konuşan MÜSİAD yurt dışı teşkilatlanma komisyonu başkanı İbrahim Uyar, 
"Serbest ticari bölge çalışmasını Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliği koordinasyonunda (MÜSİAD) olarak yapacağız. Bu uygulamayla birlikte bölgeye iktisadi kalkınmayı getireceğiz. Serbest ticaret bölgesi için daha önce 100 dönümlük bir arazi sözü aldık niyetimiz buraya Medine pazarı konseptinde bir bölge kurmak. 2 bölgenin ürününü getirerek birlikte satmaları ve ticareti hızlandırarak önünü açmak için stratejik bölgeyi belirleyeceğiz. Bölgenin ticari ve iktisadi olarak kalkınması için böyle bir serbest ticari bölgeye ihtiyaç vardır" ifadelerini kullandı.