Mustafa Bozbey: Kaçak yapılaşmaya izin yok!

Mustafa Bozbey: Kaçak yapılaşmaya izin yok!

‘Başkan Burada’ karavanıyla makamını bu hafta Nilüfer’in Alaaddinbey Mahallesi’ne taşıyan Başkan Mustafa Bozbey, kaçak yapılarla mücadele mesajı verdi.


‘Başkan Burada’ karavanıyla makamını bu hafta Nilüfer’in Alaaddinbey Mahallesi’ne taşıyan Başkan Mustafa Bozbey, kaçak yapılarla mücadele mesajı verdi. 


Günü Alaaddinbey Mahallesi’nde geçiren Bozbey, hem halkla bir araya geldi, hem de çalışmalarını Başkan Burada karavanında gerçekleştirdi. Alaaddinbey Mahallesi’ne bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Bozbey’e teşekkürlerini ileten Muhtar Cem Kurt, kat artışı talebinde bulundu. Alaaddinbey Mahallesi’nin sürekli gelişen bir mahalle olduğunu belirten Kurt, “Nüfusumuz sürekli artıyor ve mahalle yerleşik alanımız eskiye dayanıyor. Bölgeden göç olmaması ve ailelerin de bir arada yaşaması için yeni yerleşim alanlarına ihtiyacımız oluyor. Mahallemizde iki kat olan imarın, bir kat daha artmasını istiyoruz” dedi.


Bozbey, “Bölgedeki 1/25000’lik ve 1/5000’lik imar planlarının değişmesi gerekiyor. Nilüfer Belediyesi olarak birçok mahalledeki yerleşik alanların genişlemesi konusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne taleplerimizi ilettik. Bu konudaki girişimlerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.


Bölgede kaçak yapıyla mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Başkan Bozbey, “Alaaddinbey ve çevresindeki mahallelerde hukuka aykırı, imarsız yapılaşmaya kesinlikle iznimiz yok. Bu konuda muhtarlarımız da gereken duyarlılığı gösteriyor. Ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Kaçak yapıların tamamı yıkılacak. Bu konuda taviz vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Başkan Bozbey, Nilüfer Sulama Birliği’nin çalışmaları için de gereken desteği vereceklerini kaydetti.


Gazete 8 


Haber Bursa Haber'de şu şekilde yer aldı


Günü Alaaddinbey Mahallesinde geçiren Bozbey, hem halkla bir araya geldi, hem de çalışmalarını Başkan Burada karavanında gerçekleştirdi. Alaaddinbey Mahallesi'ne bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Bozbey'e teşekkürlerini ileten Muhtar Cem Kurt, kat artışı talebinde bulundu. 


Alaaddinbey Mahallesi'nin sürekli gelişen bir mahalle olduğunu belirten Kurt, "Nüfusumuz sürekli artıyor ve mahalle yerleşik alanımız eskiye dayanıyor. Bölgeden göç olmaması ve ailelerin de bir arada yaşaması için yeni yerleşim alanlarına ihtiyacımız oluyor. Mahallemizde iki kat olan imarın, bir kat daha artmasını istiyoruz" dedi. 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bozbey, "Bölgedeki 1/25000'lik ve 1/5000'lik imar planlarının değişmesi gerekiyor. Nilüfer Belediyesi olarak birçok mahalledeki yerleşik alanların genişlemesi konusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne taleplerimizi ilettik. Bu konudaki girişimlerimiz devam edecek" şeklinde konuştu. 


Bölgede kaçak yapıyla mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Başkan Bozbey, "Alaaddinbey ve çevresindeki mahallelerde hukuka aykırı, imarsız yapılaşmaya kesinlikle iznimiz yok. Bu konuda muhtarlarımız da gereken duyarlılığı gösteriyor. Ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Kaçak yapıların tamamı yıkılacak. 

Bu konuda taviz vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Başkan Bozbey, Nilüfer Sulama Biıiiği'nin çalışmaları için de gereken desteği vereceklerini kaydetti. 


Tekirdağ Belediyesi'nden gelen heyet, Başkan Mustafa Bozbey'i ziyaret ederek, Mübadele Evi ile ilgili bilgi aldı ve destek istedi. Tekirdağ Belediyesi Kültür Şube Müdürü Fatih Akın, "Nilüfer'in çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İleriki tarihlerde yapmak istediğimiz Mübadele Evi hakkında bilgi almaya geldik. Bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" dedi. 


Nilüfer'in örnek projeleriyle ilgili her zaman destek verebileceklerini belirten Başkan Mustafa Bozbey de bu tür işbirliklerinin önemine dikkat çekerek, "Birçok belediye gelip projelerimiz hakkında bizden bilgi alıyor, biz de elimizden geldiği kadarı ile destek vermeye çalışıyoruz . Çalışmalarımızın temelinde 6 odak nokta var. 


* Demokrasi, özgürlük, eşitlik, vicdan, katılımcılık ve sosyal belediyecilik odak noktalarımız ve biz çalışmalarımızı da bu doğrultuda yapmaya devam ediyoruz" dedi. 

Başkan Mustafa Bozbey, sonunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürü Fatih Akın'a 29 Ekim 2013'te 5990 kişiyle oluşturulan Atatürk portresi hediye etti. 


Bursa Haber


Haber A Gazete'de şu şekilde yer aldı


'Başkan Burada karavanıyla makamını bu hafta Nilüferin Alaaddinbey Mahallesine taşıyan Başkan Mustafa Bozbey, kaçak yapılarla mücadele mesajı verdi. Günü Alaaddinbey Mahallesinde geçiren Bozbey; hem halkla bir araya geldi, hem de çalışmalarını Başkan Burada karavanında gerçekleştirdi. Alaaddinbey Mahallesine bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Bozbey'e teşekkürlerini ileten Muhtar Cem Kurt, kat artışı talebinde bulundu. Bozbey, "Bölgedeki 1/25000'likve 1/5000'lik imar planlarının değişmesi gerekiyor. Nilüfer Belediyesi olarak birçok mahalledeki yerleşik alanların genişlemesi konusunda Bursa Büyükşehir Belediyesine taleplerimizi ilettik. Bu konudaki girişimlerimiz devam edecek" şeklinde konuştu. 

TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Bölgede kaçak yapıyla mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Başkan Bozbey, "Alaaddinbey ve çevresindeki mahallelerde hukuka aykırı, imarsız yapılaşmaya kesinlikle iznimiz yok. Bu konuda muhtarlarımız da gereken duyarlılığı gösteriyor. Ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Kaçak yapıların tamamı yıkılacak. Bu konuda taviz vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Başkan Bozbey, Nilüfer Sulama Birliğinin çalışmaları için de gereken desteği vereceklerini kaydetti.


A Gazete


Bu haber Bursa Kent Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


Güney 'Başkan Burada' karavan lyla makamını bu hafta Nilüfer'in Alaaddinbey Mahallesi'ne taşıyan Başkan Mustafa Bozbey, kaçak yapılarla mücadele mesajı verdi. Bozbey, "Bölgedeki 1/25000'lik ve 1/5000'lik imar planlarının değişmesi gerekiyor. Nilüfer Belediyesi olarak birçok mahalledeki yerleşik alanların genişlemesi konusunda a Büyükşehir Belediyesi'ne taleplerimizi ilettik. Bu konudaki girişimlerimiz devam edecek" şeklinde konuştu. 


Bölgede kaçak yapıyla mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Başkan Bozbey, "Alaaddinbey ve çevresindeki mahallelerde hukuka aykırı, imarsız yapılaşmaya kesinlikle iznimiz yok. Bu konuda muhtarlarımız da gereken duyarlılığı gösteriyor. Ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Kaçak yapıların tamamı yıkılacak. Bu konuda taviz vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Başkan Bozbey, Nilüfer Sulama Birliği'nin çalışmaları için de gereken desteği vereceklerini kaydetti


Bursa Kent