06 / 10 / 2022

Mustafa Demir: İran´da konut açısından önemli potansiyel var

Mustafa Demir: İran´da konut açısından önemli potansiyel var

Mustafa Demir, müteahhitlik sektörüyle ilgili incelemelerde bulunmak üzere bugün akşam saatlerinde İran´a gidiyorBayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir´e, Bakanlık bürokratları, sektör temsilcileri ve bazı milletvekilleri eşlik edecek.

Bakan Demir gezisine ilişkin A.A muhabirine bilgi verirken, İran´da başta konut olmak üzere inşaat sektörü açısından önemli potansiyel bulunduğunu ifade ederek, "Türk müteahhitlerin, yatırımcıların orada iş yapmalarını kolaylaştıracak, etkin bir şekilde yer alabilmelerini sağlayacak neler yapılabiliriz, buna bakacağız" dedi.

Demir soru üzerine, İran´da iş yapan fazla sayıda Türk müteahhiti bulunmadığını, "münferit çalışmaların" söz konusu olduğunu ifade ederek, ülkedeki potansiyeli yerinde incelemek ve atılacak adımlar için altyapı hazırlamak istediklerini söyledi.

Bakan Demir, gezi kapsamında Tahran ve İsfahan´ı ziyaret edeceklerini, İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Ali Aga Muhammedi ile Çalışma, Bayındırlık ve Sanayi bakanlarıyla bir araya geleceklerini söyledi.

Demir, 20 Temmuz Salı günü Türkiye´ye dönecek.
AA
Geri Dön