Müşteri memnuniyeti Siemens’i liderliğe taşıdı!

Müşteri memnuniyeti Siemens’i liderliğe taşıdı! Müşteri memnuniyeti Siemens’i liderliğe taşıdı!

K A Araştırma Limited ortak girişimi tarafından yürütülen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi ( TMME ) 2013 yılı 4. çeyrek sonuçlarında beyaz eşya sektörünün lideri oldu.


Siemens Ev Aletleri, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve uluslararası araştırma kuruluşu KA Araştırma Limited ortak girişimi tarafından yürütülen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2013 yılı 4. çeyrek sonuçlarında beyaz eşya sektörünün lideri oldu. 2005’ten bu yana düzenlenen araştırmada, 2013 yılında 81 ilde toplam 25 sektör için 29 bin 661 müşteri görüşmesi yapıldı. Siemens’in başarısında müşteri memnuniyetini temel alan kurumsal ilkeleri ve bu alanda hayata geçirdiği yenilikçi uygulamaları etkili oldu.

 

Siemens Ev Aletleri, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2013 yılı 4. çeyrek sonuçlarında elde ettiği liderlikle bu alandaki başarısını pekiştirdi. Siemens, 81 ilde toplam 25 sektör için 11 bin 564 müşteri görüşmesi yapılan araştırma sonucunda aldığı 82 puanla marka birinciliğini paylaştı. Geçen yıl beyaz eşya sektörü performansını toplamda, 2 puan geliştirerek puanını 80’e yükseltti.

 

20’yi aşkın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede yürütülen Ulusal Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nin Türkiye uygulaması olan Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi, 2005 yılından bu yana 3’er aylık dönemler halinde düzenleniyor. Araştırma tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetlerden duyduğu memnuniyeti sayısal olarak gözler önüne seriyor. Cep telefonundan gıdaya, otomobilden sigortacılığa kadar, onlarca değişik sektörde müşterilerin memnuniyet derecesinin güncel olarak ortaya konulması hedefleniyor.

 

Siemens Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Ayşe Özkaya, tüm faaliyetleri içinde en öncelikli konulardan olan müşteri memnuniyetinde elde ettikleri başarıdan mutluluk duyduklarını belirtti. Özkaya şunları söyledi:

 

“Müşteri memnuniyeti sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizin karşılığını aldığımız, bizim için çok değerli bir başarı ölçütü. Bu alanda her zaman en üst sıralarda yer alma hedefi ile faaliyetlerimizi yürütüyor, yenilikçi uygulama ve projelere performansımızı geliştiriyoruz. Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi, özellikle doğrudan müşteri geribildirimleri değerlendirilerek yapılan bir araştırma olması açısından büyük önem taşıyor. Araştırmada lider konumumuzun müşterilerimiz tarafından belirlenmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda daha yüksek müşteri memnuniyetini hedef alan çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”