Nadir Ataman'ın Büyükçekmece'de kaçak yapı inşa ettiği iddia edildi!

Nadir Ataman'ın Büyükçekmece'de kaçak yapı inşa ettiği iddia edildi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Nadir Ataman'ın Büyükçekmece Kumburgaz'daki iki yapıya, tek yapı belgesi aldığını belirtti...İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Grup Sözcüsü Nadir Ataman’ın Büyükçekmece Kumburgaz’daki kaçak yapısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sabah'tan Kenan Kıran'ın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Grup Sözcüsü Nadir Ataman'ın Büyükçekmece Kumburgaz'daki iki yapıya, tek yapı belgesi aldığını belirtti.

Nadir Ataman ın Büyükçekmece de kaçak yapı inşa ettiği iddia edildi!

GÖKSU: "BİZ RÖNTGENCİLİK YAPMAYACAĞIZ, BU KONUDA HUKUKUN VERECEĞİ KARARI BEKLEYECEĞİZ"

Göksu, "İletişim Başkanımız Fahrettin Altun'un boş arsasının fotoğraflarını servis eden İBB CHP Meclis Üyesi Nadir Ataman'ın Büyükçekmece'de kaçak yapısı ortaya çıktı. Tabi ki biz röntgencilik yapmayacağız, bu konuda hukukun vereceği kararı bekleyeceğiz" şeklinde konuştu.

HEM EMLAKÇI BİNASINA, HEM DE KONTEYNER İÇİN TEK YAPI BELGESİ ALMIŞ

Nadir Ataman'ın, Büyükçekmece Kumburgaz'da kaçak yapısı olduğu ortaya çıkarılmıştı.

Nadir Ataman'ın; hem emlakçı binasına, hem de konteyner için tek yapı belgesi aldığı öğrenildi. Emlakçı binasının; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, 31 Aralık 2017'den önce yapılmış, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için hayata geçirilen imar barışından yararlandığı belirtildi. 

KONTEYNER YAPI İMAR BARIŞINDAN YARARLANMADI

Nadir Ataman'a ait konteyner yapının ise imar barışından faydalanamadığı ortaya çıktı. Nadir Ataman'ın kaçak olduğu ve çiğ köfteci olarak kullanılan konteyner yapının imar barışından sonra bile alanını genişlettiği belirtildi. 

Çiğ köfteci olarak kullanılan konteyner yapının devren satılık olduğu da belirtildi.