Narlıdere metro ihalesine görülmemiş ilgi!

Narlıdere metro ihalesine görülmemiş ilgi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 7.2 kilometrelik F.Altay-Narlıdere Metro hattının yapımı için 20 Aralık'ta yapacağı uluslararası ihale için yerli ve yabancı 17 firma ihale dosyası aldı.


 

Yatırımlarına devam eden  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, İzmir Metrosu'nu Fahrettin Altay’dan Narlıdere’ye kadar ulaştırarak hat uzunluğunu 26 kilometreye çıkaracak. İnşaat çalışmaları sırasında günlük yaşamın olumsuz etkilenmemesi için "derin tünelle" geçilecek hattın yapım ihalesi 20 Aralık’ta yapılacak. Duyurusu 20 Ekim tarihinde yapılan uluslararası ihaleye Türkiye ve dünya çapında bir çok kuruluş yoğun ilgi gösteriyor. İhale ilanının yayımlanmasının üzerinden daha iki hafta bile geçmeden 2'si yabancı 15'i yerli olmak üzere toplam 17 firma ihale dosyası satın alarak katılım öncesi ilk adımı atmış oldu. 

 

Büyükşehir belediyesi, 7.2 kilometre uzunluğunda, 7 istasyondan meydana gelen F.Altay – Narlıdere hattı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kredi sözleşmesini imzaladı ve  yapım işinin ihalesi için gerekli prosedürleri tamamlayarak uluslararası ihale ilanına çıktı.  2 aşamalı ihalenin ilk aşaması 20 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. 7 istasyondan oluşan F.Altay –Narlıdere hattında Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Siteler ve Kaymakamlık istasyonları bulunuyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi