11 / 08 / 2022

Nevbahar Üsküdar'ın lansmanı yapıldı!

Nevbahar Üsküdar'ın lansmanı yapıldı!

Firma: Kalyon inşaat

Proje: Nevbahar Üsküdar

Kalyon Grup imzası ile Üsküdar'da hayata geçirilen Nevbahar Üsküdar projesinin lansmanı yapıldı.İstanbul Havalimanı, Kıbrıs Su Temini Projesi, TANAP Boru Hattı, Türkiye’nin ilk yerli entegre güneş paneli üretimi gibi Türkiye’nin geleceğine ışık tutan vizyon projelerde imzası olan  Kalyon Holding, gayrimenkul sektöründeki ilk yatırımını İstanbul’un en özel ilçelerinden olan Üsküdar’da hayata geçiriyor. Üsküdar’ın tam merkezinde bulunan, geniş toplu taşıma seçenekleriyle şehrin en ulaşılabilir gayrimenkul projelerinin başında gelen Nevbahar Üsküdar’ın lansmanı Shangri La Bosphorus'ta gerçekleştirildi. Toplantıya KalyonGY Genel Müdürü Çağın Işıkdağ, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu ve KalyonGY Satış ve Pazarlama Müdürü Ayşegül Öztürk katıldı.

Nevbahar Üsküdar ın lansmanı yapıldı!

BOĞAZ YALILARINDAN İLHAM ALINDI

4 farklı konut bloku, kiralanabilir alanı 30 bin metrekareyi bulan Nevçarşı isimli çarşı alanı, modern meydan düzenlemesi, konut rekreasyon alanları ve çocuk parklarından meydana gelen Nevbahar Üsküdar projesi, bugünün imkanlarıyla geçmişin güzelliklerini bir araya getiriyor. Bunun yanında Boğaz yalılarının stilini taşıyan gölgelikli cephe tasarımı, doğal malzeme kullanımı, tarihi dokuyla barışık mimarisiyle İstanbul’un en çevreci yapılarından biri olarak da dikkat çekiyor.

 

Nevbahar Üsküdar ın lansmanı yapıldı!

 

BİZİM İÇİN BİR SORUMLULUK

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapan Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, temelleri 1974'te atılan Kalyon Holding’in bugüne kadar imza attığı sayısız projeyle Türkiye ekonomisine katkıda bulunduğunu söyleyerek, “Son yıllarda Türkiye’nin vizyon projeleri olarak adlandırılan çok sayıda mega yapıda imzası bulunan bir grup olarak, özellikle altyapı ve üstyapı inşaatında elde ettiğimiz deneyimi şimdi de gayrimenkul sektörüne taşıyoruz. Bu deneyimi sektöre aktarmanın bizim gibi ülkesi için çalışan, üreten, istihdam sağlayan, yatırım yapan şirketler için bir sorumluluk olduğuna inanıyoruz” diye konuşu.

3T: TEKNOLOJİ, TABİAT VE TASARIM!


Mehmet Kalyoncu sözlerine şu şekilde devam etti: “45 yıllık tecrübemizle, gayrimenkul geliştiriciliği alanında da fark oluşturmayı amaçlıyor; hem proje geliştirdiğimiz bölgelere hem de sektöre katkı vermeyi hedefliyoruz. Gayrimenkul geliştirirken bize yol gösteren ve Kalyon Gayrimenkul Yatırım markasının özünü oluşturan 3T olarak adlandırdığımız bir yaklaşımımız var: Teknoloji, Tabiat ve Tasarım… Biz Kalyon Gayrimenkul olarak, teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak; iyi tasarımla, ve tabiata saygılı bir şekilde projelerimizi geliştirmeyi sürdüreceğiz...”

GAYRİMENKULDE TRENDLER DEĞİŞTİ


Bu lansmanla beraber aslında gayrimenkul sektöründeki bazı konulara yeni bakış açısı getirdiklerini belirten Mehmet Kalyoncu, “Biliyorsunuz genelde lansman toplantıları ve satışlar, projelerde inşaat çalışmaları başlamadan önce yapılır. Biz ise bugün burada kaba inşaatı tamamlamış, bitmek üzere olan bir proje için bir araya geldik. Türkiye ekonomisinin itici güçleri arasında yer alan gayrimenkul sektörü, dönüşüm geçirerek yeni bir evreye girdi. Bu açıdan değişen dinamiklerin yakından takip edilmesi gerektiğini ve müşteri beklentilerinin doğru analiz edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eski dönemin anlayışı olan; şehirle bağlantısı zayıf, aile hayatından uzak, deneyim ve tasarım sürecine gereken değer verilmeden, ‘nasıl olsa satar’ diyerek geliştirilen projeler dönemi geride kaldı. Gayrimenkul sektöründeki yeni dönem, finansal gücü yüksek, vizyon sahibi, kaliteden ödün vermeyen, insan ve aile hayatına dokunan şirketlerin ve projelerin öne çıktığı bir dönemin başladığını gösteriyor. Bu anlamda Kalyon Gayrimenkul Yatırım, gayrimenkul sektörünün yeni dönemine yön veren bir şirket olmayı hedefliyor” dedi.

700 BİN KİŞİ 5 DAKİKADA ULAŞABİLİYOR


Nevbahar Üsküdar özelinde; mahalle kültürünü yaşatan ve komşuluk ilişkilerini zenginleştiren; kültür, sanat etkinlikleri ve eğitim programlarını çok önemsediklerini ifade eden Mehmet Kalyoncu şu şekilde devam etti: “Üsküdar, 700 bin kişilik bir nüfusun sadece 5 dakikada ulaşabildiği bir merkez. Projemizin yakın çevresinde yer alan 12 bin iş yeri de buradaki ticaret hayatın en önemli göstergesi. Hemen yanı başında yer alan vapur iskeleleri ve  Marmaray  istasyonu, yakın çevresindeki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Avrasya Tüneli gibi ulaşım alternatifleriyle Nevçarşı; sadece Anadolu Yakası için değil, Beşiktaş, Şişli, Sarıyer, Fatih ve Beyoğlu gibi Avrupa Yakasında yer alan yüksek potansiyele sahip ilçeler için de çekim noktası olma özelliği taşıyor.”
Mehmet Kalyoncu ayrıca, projenin 1 sene içinde teslim edilmesinin planlandığını da açıkladı.

Kalyon Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Çağın Işıkdağ ise Nevbahar Üsküdar’ın ulaşım İstanbul’un yeni ulaşım aksının göbeğinde, kara, deniz ve raylı sistemlerin kesişme noktasında yer aldığını belirterek, şöyle konuştu: “Üsküdar, Mimar Sinan Çarşısı’ndan Kız Kulesi’ne, Çinli Camii’nden Cemile Sultan Korusu’na, Küçüksu Kasrı’ndan Validebağ Korusu’na kadar 50’nin üzerinde tarihi mekâna ev sahipliği yapıyor. Üsküdar Belediyesi’nin hemen yanında konumlanan Nevbahar Üsküdar ise otomobille; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 12 dakika, Üsküdar Vapur İskelesi’ne 3 dakika, Marmaray’a 3 dakika, Altunizade metrobüs durağına 10 dakika, Harem’e ise 5 dakika mesafede yer alıyor.”

Fiyatlar 1 milyon 200 bin TL'den başlıyor

Metrekare birim fiyatı 12 bin 500 TL olarak belirlenen Nevbahar Üsküdar projesinde fiyatlar 1 milyon 200 bin TL'den başlıyor. Projeden konut sahibi olmak isteyenler yüzde 25 peşinat ödeyip, teslime kadar ödeme yapmadan konut sahibi olabiliyor veya 0,99 faiz oranıyla Halk Bankası'ndan kredi kullanabiliyor.

Web: http://nevbaharuskudar.com/
 


projeye sor