Niğde'nin yol sorunu meclise taşındı!

Niğde'nin yol sorunu meclise taşındı! Niğde'nin yol sorunu meclise taşındı!

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Gölcük kasabası ile Nevşehir Derinkuyu ilçesi arasında devam eden yol çalışması nedeniyle mağdur olan vatandaşların taleplerini meclise taşıdı..

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Gölcük kasabası ile Nevşehir Derinkuyu ilçesi arasında devam eden yol çalışması nedeniyle mağdur olan vatandaşların taleplerini meclise taşıdı.


Gürer, 18 Nisan 2016 tarihinde TBMM 74. Birleşim Toplantısı'nda konuştu.


Gürer konuşmasında; "Niğde Gölcük kasabası ile Nevşehir Derinkuyu ilçesi arasında devam eden Karayolları Genel Müdürlüğü yol yapım çalışmasında düz arazide yol dolgu çalışmaları yapılmaktadır. 


Bu çalışmalarda, bölgede arazisi bulanan çiftçiler mağdur duruma düştüklerini ifade etmektedirler. Alay kasabasında çok sayıda çiftçi konuyla ilgili dilekçeli başvurularında yol yükseltilmesi sonucu tarlalara geçiş olanağının da ortadan kalktığını, buna göre yol geçiş düzenlemesi sağlanmadığını, mağdur olduklarını belirtmektedirler. 


Vatandaşlar dilekçelerinin değerlendirilmesi ve dertlerini dinlemek üzere yetkililerin kasabaya gelmesini beklemektedir. Yolla bölünen ekim alanlarına ulaşım kolaylığı yaratılarak sorun çözümlenebilir.


Ayrıca, Gölcük-Çiftlik arasındaki yolun da çift yol olarak düzenlenmesi ve yol genişletme çalışmalarının yapılması vatandaşların talebidir." dedi.