31 / 01 / 2023

Nissa İnşaat kentsel dönüşüm projesi yapacak!

Nissa İnşaat kentsel dönüşüm projesi yapacak!

Bu yıl inşaat şirketlerinin en önemli gündem maddelerinden biri kentsel dönüşüm.Geçen hafta Beşiktaş'ın Balmumcu bölgesinin kentsel dönüşümüyle yeni bir firmanın ilgilendiği bilgisini aldık. Bu firma, Nissa İnşaat...Bu yıl inşaat şirketlerinin en önemli gündem maddelerinden biri kentsel dönüşüm... Yasal altyapısı 2012 yılının ortasında tamamlanan kentsel dönüşüm için birçok şirket harekete geçmiş durumda. Fiilen başlayan proje sayısı parmakla gösterilecek kadar az ama birçok şirketin hak sahipleriyle sıkı pazarlıklar yaptığı biliniyor. Geçen hafta Beşiktaş'ın Balmumcu bölgesinin kentsel dönüşümüyle yeni bir firmanın ilgilendiği bilgisini aldık. Bu firma, Nissa İnşaat... 


Şirketin geçmişi 2005 yılına dayanıyor, şirket, Türk işadamı Yaşar İncesu ile Avusturyalı Eurotech Group'un ortaklığıyla kurulmuş. Sermayesinin yüzde 40'ı yabancılara ait. Şirket ortakları Orta Asya ve Doğu Avrupa'da birçok altyapı ve üstyapı projesi gerçekleştirmiş. Türkiye'de ise ilk olarak Bahçeşehir'deki 02 Rezidans ile adını duyurdu. 


Bahçeşehir'in en yüksek binalarından biri olan 02 Rezidans, 32 katlı. 2011 yılında yapımına başlanan projede satışlar da inşaat da devam ediyor. Gelecek haziranda rezidansta hayatın başlaması planlanıyor. 02 Rezidans projesini tamamlama aşamasına gelen firma şimdi de kentsel dönüşüme odaklanmış ve Beşiktaş bölgesini özellikle de Balmumcu civarını mercek altına almış. Bazı hak sahipleriyle de görüşmeye başlandığı söyleniyor. Firmanın bölgeye ilgisini gösteren gelişmelerden biri de merkezini Teşvikiye'den Balmumcu'ya taşıması. Uzun bir süre sessiz sedasız işlerini yürüten firma, iki hafta önce Barbaros Bulvarı üzerindeki yeni ofisine tabelasını astı. 


PARA

Geri Dön