Nivo Ataköy’e Katar’dan yatırımcı geldi!

Nivo Ataköy’e Katar’dan yatırımcı geldi! Nivo Ataköy’e Katar’dan yatırımcı geldi!

İstanbul’un cazibe merkezi lokasyonlarında geliştirdiği projelerle adından söz ettiren Nivo, Ataköy projesinde Katarlı Retaj Grup ile ortaklığa imza attı. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Katar’daki gayrimenkul ve konaklama sektörünün lider markalarından Retaj Grup, geliştirdiği projeleriyle bulunduğu bölgeye yüksek katma değer yaratan Nivo’nun Ataköy projesine ortak oldu. Nivo Ataköy için düzenlenen imza törenine Cathay Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz,  Cathay Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Liderlik Development Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan ve Retaj Hotels Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Mohammed Bin Johar Al Mohammed katıldı. 

Törende açıklamalar yapan Cathay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, İstanbul’un cazibe merkezi lokasyonlarından Ataköy’de geliştirdikleri projeye Katarlı gayrimenkul devi Retaj’ın gösterdiği ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tuğsuz, “Körfez bölgesinin sektördeki sayılı yatırımcılarından Retaj’ın, iş ortaklığı için bizim projemizi seçmesini, projemiz için global onay olarak kabul ediyoruz. Bu anlaşmayla birlikte Nivo Ataköy, yaşam kalitesini yükseltecek, bölgenin değerine değer katacak. Ataköy’ün en merkezi konumunda yer alan, mimarisi ve sosyal donatılarıyla iddialı olan Nivo Ataköy bu anlaşmayla artık dünya klasmanında yer almaya hak kazanmıştır” diye açıklama yaptı. 

Yatırımcıya iki kat kira geliri vaad ediliyor

Tuğsuz şöyle devam etti: “Yapılan anlaşmaya göre Nivo Ataköy projesinde Retaj, Otel Apartment olarak hizmet verecek. Anlaşma uyarınca projeden yer satın alan müşteriler Retaj’ın uluslararası tecrübesiyle yönetilen dairelerinde bölge ortalamasının en az iki katı kira geliri elde edecekler ve yatırımlarının amortizasyon süresi benzerlerine göre yarı yarıya inecek. Yatırımcılarımız yatırdıkları parayı geri kazanmak için uzun süre beklemeyecekler. 

Otel konforunda hizmet verilecek

Nivo Ataköy Projemiz, ‘hotel apartment’ konseptiyle hizmet verecek. Projeden rezidans satın alan müşteriler otel konforunda hizmet alabilecek. Dileyen dairesini Retaj’a kiraya verebilecek. Nivo ve Retaj kalitesinde otel konforunda beş yıldızlı hizmet almak isteyenlere hitap eden proje tamamlandığında bölgesinde bir ilk olacak. Atatürk havalimanının şehir parkı olarak yeniden planlanmasıyla birlikte projemize yatırım yapan tüm müşterilerimizin kısa sürede yatırımlarının karşılığını alacağını ön görüyorum. Nivo olarak bugüne kadar birçok farklı uygulamada öncü olduk. Bu projemizle de sektöre örnek olacağız ve müşterilerimize şehrin merkezinde otel konforunu standart hizmet olarak sunacağız.” 

Gayrimenkul geliştirme faaliyetine klasik yaklaşımla bakmadıklarını vurgulayan Tuğsuz, “Hazırladığımız stratejik gelişim planlarımız doğrultusunda yatırımdan başlayarak satış-pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar özgün yaklaşımımızı ortaya koyuyoruz. Bu yaklaşımımız neticesinde Nivo markası sadece müşterisine değil aynı zamanda bulunduğu lokasyona da değer katan bir yapıya kavuşuyor” diye konuştu. 

Yatırımcılara daha kazançlı fırsatlar sağlanacak

Cathay Group ile işbirliği sonucunda İstanbul’un pırlanta bölgesi olarak nitelendirilen Ataköy’de yükselen Nivo Ataköy projesinin önemini vurgulayan Liderlik Development'ın Yönetim Kurulu Başkanı Imad Shanan, “Retaj Group ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma sayesinde yatımcılarımıza daha kazançlı fırsatlar sunmayı hedefliyoruz. Özellikle yabancı yatırımcıların ilgisini çekeceğimizi düşündüğümüz bu anlaşma ile projemize birçok yenilik eklenecek” dedi. 

pus