Nusret Gökçe, Park Hyatt Maçka’yı satın alıyor!

Nusret Gökçe, Park Hyatt Maçka’yı satın alıyor!

Ünlü işletmeci Nusret Gökçe, İstanbul Maçka'da yer alan Park Hyatt oteli 50 milyon Euro karşılığında Doğuş Grubu'ndan satın alıyor.


Ünlü işletmeci Nusret Gökçe, İstanbul Maçka'daki Park Hyatt oteli 50 milyon euro karşılığında Doğuş Grubu'ndan alıyor. Sözcü gazetesinden Derin Gökçe'nin haberine göre,  Rekabet Kurulunca, Doğuş Holding AŞ’nin kontrolündeki Arena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri’nin tüm paylarının Nusret Turizm Yatırım AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

50 BİN TL’LİK ŞİRKETE 50 MİLYON EUROLUK SATIŞ


Doğuş ve Singapurlu Temasek’in Dream adı altında Nusr-Et lokantalarını işleten Nusret Gökçe turizm işine giriyor. Gökçe yaklaşık 50 milyon euro (310 milyon TL) ödeyerek İstanbul Maçka’da yer alan Park Hyatt oteli satın aldı. Gökçe’nin yeni kurduğu şirket şubat ayında 50 bin TL sermaye ile kuruldu.

Nusret Gökçe’nin aldığı Arena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri, Doğuş Grubu’na ait. Bu firma çatısı altında D Otel Göcek ve Reina gibi işletmeler de bulunuyor ancak satış işlemi tamamen sona ermeden önce bu işletmeler Arena Turizm’in bünyesinden ayrılacak. Yani Gökçe sadece Park Hyatt Oteli satın almış oldu.


” SATIŞ İŞLEMİ 10 GÜN İÇİNDE GERÇEKLEŞECEK”

Nusret Turizm Yatırım AŞ’nin Operasyon Sorumlusu Ahmet Kılıç Sözcü gazetesinde yaptığı açıklamada turizm şirketinin bir ay önce kurulduğunu söyleyerek Hyatt otelin binasının satın alma işleminden önce Nusret Gökçe tarafından çok beğenildiğini söyledi. Kılıç, “Nusret Bey artık otelciliğe giriş yaptı. Otelin satın alınması için Doğuş Grubu ile 50 milyon euroya anlaşıldı. Satış işlemi 10 gün içerisinde gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

Nusret Gökçe'den yeni şirket!