Ödemiş Otogarı açıldı!

Ödemiş Otogarı açıldı! Ödemiş Otogarı açıldı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin ortak hizmet projesi kapsamında yapımı tamamlanan Ödemiş Otogarı'nın açılış töreniyle birlikte yeni hal tesisinin 2. etabının da temeli atıldı.
Ödemiş yeni otogarına kavuştu.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin ortak hizmet projesi kapsamında yapımı tamamlanan otogarın açılış töreniyle birlikte yeni hal tesisinin 2. etabının da temeli atıldı. Başkan Aziz Kocaoğlu, 10 yılda Küçük Menderes havzasında büyük bir değişim yaşandığını belirterek, bu sürede bölgeye 361 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.


İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ödemiş Belediyesi’nin ortak hizmet projesi kapsamında yapımı tamamlanan Yeni Otogar törenle açıldı. Aynı törende daha önce yine Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle hayata geçirilen Yeni Hal Tesisi’nin de 2. etabının temeli atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ilçede çifte bayram yaşatan törenin yapıldığı otogar tesisine Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin’in kullandığı otobüsle gelirken, Ödemişliler tarafından büyük coşkuyla karşılandı. 


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu törende yaptığı konuşmada, 10 yıl önce kendilerine bağlanan ilçelerde çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti: “Yerelde kalkınma cümlesiyle başlattığımız süreci sürdürmeye devam edeceğiz. 10 yıl önceki İzmir’e, Ödemiş’e, Bayındır’a Selçuk’a baktığınızda ne dediğimi saha iyi anlayacaksınız. Hafızalarınızı 10 yıl öncesine götürün. Küçük Menderes’teki değişimi ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan tarımda, kırsal da kalkınma hamlesini düşünün. Yapılan yolları, sosyal tesisleri düşünün. Torbalı’da yapılan kültür tesisi Türkiye’nin hiçbir ilçesinde yok. Çalışmalarımıza İzmirli hemşerilerimizden aldığımız güçle birlikte devam edeceğiz.” 


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 10 yılda Küçük Menderes havzasına 361 milyon liralık yatırım yaptıklarını da belirterek, “Bayındır’ın problemlerini bitirdik. Ödemiş’te şu aşamada yaptıklarımız ciddi bir yer tutuyor. Buyursunlar merkezi hükümet ne yapmış, gelsin anlatsın” dedi.


Başkan Kocaoğlu’na Küçük Menderes teşekkürü

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, yaptığı konuşmada, Türkiye’de ve dünyada örnek bir şehir oluşturmak için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü hissetmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Henüz Büyükşehir Belediye Yasası uygulanmaya başlanmadan Büyükşehir Belediyesi’nin birçok projelerine destek verdiğini dile getiren Keskin, “Sayın Aziz Kocaoğlu’na tüm Küçük Menderes adına teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni projelerimizle birçok alanda Ödemiş’in şekillenmesinde öncülük sağladık. Doğru projeleri doğru zamanda gerçekleştirerek ilçemizin gelişmesine yardımcı olduk. Ödemiş’in enerjisi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin olanaklarıyla artıyor daha da artacaktır” dedi. 


Modern otogara nostaljik proje

Konuşmaların ardından Başkan Aziz Kocaoğlu ve davetliler otogar açılışı ile birlikte yeni hal tesisinin 2. etabının temel atma törenini gerçekleştirdi. Ödemiş’in şehir içindeki trafik yükünü azaltması hedeflenen Yeni Otogar 9 bin metrekare alan üzerine kuruldu. Yeni Otogar, 1948 yılında projesi hazırlanan ve 1954 yılında hizmete giren Ulus Meydanı’ndaki otogardan esinlenilerek hazırlandı. Yeni otogarın kapısı 1948 yılında hazırlanan projeye göre inşa edildi. Ödemiş’in şehir içindeki trafik yükünü azaltması 9 bin metrekare alan üzerine kurulan Yeni Otogar projesi için Büyükşehir Belediyesi, 1 milyon 473 bin TL maddi destek verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi