Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı başladı! 30 bin ton taş patlatılacak!

Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı başladı! 30 bin ton taş patlatılacak! Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı başladı! 30 bin ton taş patlatılacak!

Türkiye"de ilk kez deniz üzerine yapılacak olan havaalanı inşaatında kullanılacak olan 30 bin ton taşın patlatma işlemine başlanıldıTürkiye"de ilk kez Ordu"nun Gülyalı ilçesinde  deniz üzerine yapılacak olan havaalanı inşaatında kullanılacak olan 30 bin ton  taşın patlatma işlemine başlanıldı.

Yetkili şirket tarafından Turnasuyu Köyü Divane mevkinde bulunan taş  ocağında patlama işleminin başlatılmasının ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Aydın, beraberinde Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak ile söz konusu  alanda incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Selami Aydın, burada yaptığı açıklamada, Ordu ve Giresun  illeri için hayati önem taşıyan havaalanı inşaatında çalışmaların aralıksız devam  ettiğini söyledi.

Türkiye"de ilk defa deniz üzerine bir havaalanı yapılacağını hatırlatan  Aydın, şöyle konuştu:

'Bizim biran önce bu havaalanı inşaatını tamamlayarak hizmete açmamız  gerekiyor. çünkü burası sayın İçişleri Bakanımız"ın öncelikleri arasında. Yapılan çalışmaları gün, gün takip ediyor. Dolaysıyla da bu havaalanı Ordu ve Giresun  illeri için hayati derece de önemli. Bu aşamada çalışmayı yürüten yetkili firmamız da bugün itibarıyla inşaatta kullanılacak olan 30 bin ton taşın patlatma  işlemine başladı. Gerekli izinlerin alınmasının ardından biz de İl Özel İdaresi  olarak buraya gelen yolun kamulaştırılmasını tamamladık.'

Aydın, ilk etapta ocaktan 3 bin ton taş çıkarılacağını da dile getirerek,  ' Daha sonra yine bu bölgede yeni bir taş ocağı daha açılacak. Oradan da ilerleyen günlerde taş çıkarma işlemi yapılacak. Biz de ilgili kurumlar olarak  çalışmalara her türlü katkıyı veriyoruz' diye konuştu.

AA