17 / 08 / 2022

Ordu yeni yatırımlarla cazibe merkezi olacak!

Ordu yeni yatırımlarla cazibe merkezi olacak!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, kenti yeni yatırımlarla cazibe merkezi yapacak.Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun Karadeniz kıyısında olmasına rağmen denizden yeterince yararlanamadığını söyleyerek “Denizle barışık olmak zorundayız” dedi.

 

“KONTEYNIR LİMANI SON DERECE ÖNEMLİ BİR PROJE”

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Ordu’nun turizm açısından denizi ve doğası ile müthiş bir potansiyele sahip olan Ordu’nun ekonomi ve ihracat açısından Doğu Karadeniz Bölgesi’nin üçüncü büyük ili olduğunu söyleyen Başkan Güler, ilk etapta liman ve balıkçı barınaklarını geliştireceklerini dile getirdi. Denizin imkânlardan en iyi şekilde yararlanacaklarını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Doğu Karadeniz Bölgesinin çok farklı turizm çeşitliliğine sahip bir şehiriz. Fakat denizden yeterince yararlanamıyoruz. Tarım, hayvancılık ve ihracat açısından konteynır limanı son derece önemli bir proje. Dolayısıyla ilk etapta konteynır limanını hayata geçirmek istiyoruz. Denizle bitişiğiz ama denizle barışık değiliz. Denizi hayatımıza dâhil etmek zorundayız” dedi

“BALIKÇI BARINAĞI VE TEKNE TURİZMİ DEVREYE GİRMELİ”

Deniz turizminin turizm gelirleri içindeki payını daha yukarılara çekeceklerini söyleyen Başkan Güler, “Denizde bir tane tekne yok. Balıkçı barınakları dâhil olmak üzere hepsi devreye girsin istiyoruz. Ünye’de bir teknenin yapımı bitmek üzere. Bu tekne ile vatandaşların seyahat edip yemek yiyebilecekleri bir ortam oluşturulacak. Yani bir anlamda denizdeki turizm hareketliliğini arttırmak için çalışma yapacağız. Bu bölge deniziyle de bir cazibe merkezi haline gelsin istiyoruz” diye konuştu.