29 / 05 / 2022

Osman Yıldırım'dan ev arayanlara ipuçları!

Osman Yıldırım'dan ev arayanlara ipuçları!

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, “Yeni eğitim öğretim yılı açılıyor. Ev arayanlar seçim yaparken ayrıntılara dikkat etmeli” dedi.Eğitim öğretim yılı yaklaştıkça emlak piyasasında da hareketlilik başladı. 45 yıllık tecrübesiyle gayrimenkul sektörüne yön veren kuruluşlardan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, ev arayanlara hayatı kolaylaştıracak küçük ipuçları verdi.


Üniversite sınav sonuçları açıklandı, kayıtlar yapıldı ve öğrenciler yeni evleri için arayışa geçti. Emlak piyasasında ciddi bir hareketlenme yaşanırken, gayrimenkul sektörüne yön veren kuruluşlardan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım aydınlatıcı açıklamalarda bulundu. Ev arayanların bu süreçte dikkatli olması gerektiğini dile getiren Yıldırım, “Hareketlenen emlak piyasasının geldiği son noktada öğrencilerin payı büyük. Öğrenciler de yeni evlerini seçerken dikkatli olmalı. Kiralanan evlerin ev sahibi ile kira kontratı yapılması gerekiyor. Kontratta belirtilecek şartlar ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçilmesini sağlıyor. Ayrıca kiralanan evin apartman aidatlarına da dikkat edilmeli” dedi.


Öğrenciler için en önemli noktanın evin konumu olduğunun altını çizen Osman Yıldırım, “İstanbul artık büyük bir metropol. Okul ile ev arasındaki mesafe, öğrenciler için ‘zaman kaybı’ anlamına geliyor. Merkezi bir noktada yer alan konutlar, sakinlerine ulaşım rahatlığı da sunuyor. Öğrenciler yolda kaybettiği zamanı, derslerine yoğunlaşarak harcayabilir. Bunun yanında evin kafe, restoran, hastane gibi kritik noktalara da yakınlığı önem taşıyor” dedi.


Kuleli Evleri Bomonti sosyal bir yaşam sunuyor


Yıldırım Yapı Grubu’nun Bomonti’deki projesi Kuleli Evleri Bomonti’nin öğrencilere seslendiğini dile getiren Osman Yıldırım, “Gerek okullara ve toplu taşıma araçlarına yakınlığı gerekse merkezi konumu Kuleli Evleri Bomonti’yi bir adım öne taşıyor. Öğrencilerin aradığı tüm özellikler bu projede yer alıyor. Kentin merkezinde yer alan Kuleli Evleri Bomonti sakinlerine modern, sosyal ve kaliteli bir yaşam sunuyor” dedi.


Yıldırım Yapı Grubu hakkında: Yıldırım İnşaat ismiyle 1972 yılında sektöre giriş yapan Yıldırım Yapı Grubu dinamik ve yenilikçi yapısıyla 45 yıldır yapı ve inşaat sektöründe gelişim gösteriyor. Yıldırım Yapı Grubu kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yıldırım’ın temellerini attığı Yıldırım Yapı Grubu etkin yapısıyla her dönemde sektörde fark yarattı. 1985 yılında Yıldırım Mühendislik ve Mimarlık, 1987 yılında Kubilay İnşaat, 1995 yılında Cansu İnşaat ve Doğa Ürünleri, 2000 yılında da Eylül Aydınlatma ve İnşaat şirketleriyle büyüme yolunda adımlar atıldı. 2006 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Osman Yıldırım, çağdaş yönetim anlayışı doğrultusunda tüm şirketleri Yıldırım Yapı Grubu çatısı altında topladı.


Kuleli Evleri Bomonti hakkında: Butik bir proje kimliğindeki Kuleli Evleri Bomonti, İstanbul’un çekim merkezi olarak konumlanan Bomonti’de bulunuyor. 1 Ağustos 2015’te temelleri atılan Kuleli Evleri Bomonti, 69 konut, 13 ticari alandan oluşuyor. Her kesime hitap eden Kuleli Evleri Bomonti projesinde 1+1, 2+1 ve 3+1 tipi daireler bulunuyor. Yüzde 60 tamamlanan satışlar cazip kampanyalarla devam ediyor. Kuleli Evleri Projeleri hakkında detaylı bilgi için, haftanın 7 günü 09.00 ile 18.00 saatleri arasında Kuleli Evleri satış danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.