Peker Holding, Avrupa'ya örnek oldu!

Peker Holding, Avrupa'ya örnek oldu! Peker Holding, Avrupa'ya örnek oldu!

Peker Holding'in Alman basınında da geniş yer tutan Nortgage projesinin şantiyesine gelen Alman denetim ekipleri, şantiyeyi emniyet ve temizlik açısından iyi örnek olarak gösterdi...Bugüne kadar Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi projelere imza atan Peker Holding, son olarak ise Almanya’nın Düsseldorf kentindeki Northgate yatırımıyla gündeme gelmişti. Dev projenin temel atma törenine Düsseldorf Belediye Başkanı Thomas Geisel de katılmıştı. Söz konusu yatırım, Alman basınında da “Türk gayrimenkul şirketleri Avrupa’yı inşa ediyor” başlıklarıyla yayınlanmıştı.

DÜSSELDORF’TA ÖRNEK PROJE OLARAK GÖSTERİLDİ

Düsseldorf’taki Nortgate projesinin, kent için tam anlamıyla örnek bir proje haline geldiğini vurgulayan Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, “Avrupa’da iş yapmak gerçekten büyük bir titizlik istiyor. Bir Türk yatırımcı olarak gururla söyleyebilirim ki bu anlamda örnek işlere imza atıyoruz. Örneğin önceki hafta Alman iş denetim ekipleri Düsseldorf Northgate şantiyemizi teftiş etti. Emniyet kuralları ve şantiyenin genel temizliğini çok beğendiler ve ‘Örnek bir şantiye’ yorumunda bulundular. Hatta şubat başında 40 öğrenci ile gelip, onlara da ‘iyi örnek nasıl olur’ onu gösterecekler” diye konuştu.

Türk inşaat sektörünün dünyada önemli işlere imza attığını vurgulayan Hasan Peker, “İşin doğrusu Avrupa’da ‘Türkler bu işi iyi yapıyor’ algısı yerleşmiş durumda. Bu bizim gibi iş bitirme kapasitesi yüksek gayrimenkul şirketleri açısından gurur verici. Avrupa’da iş yapan bir Türk yatırımcı olarak gururla söyleyebilirim ki iş yapış kültürümüz, titizliğimiz ve hızlı bitirme kabiliyetimizle Avrupalıları şaşırtıyoruz. Bunu yaparken de doğaya, insana ve bölgeye değer katan işlere imza atıyoruz. Hatta bu noktada bizim Londra’daki projemizden bir örnek vereyim; sadece yarasaların geçiş rotasını gözetmek adına projemizde değişikliğe gitmek gibi çılgınca gelebilecek işlere imza atabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Gayrimenkul sektörü açısından özellikle Avrupa’nın müthiş bir yatırım potansiyeli olduğunu söyleyen Hasan Peker, “Sadece Peker Holding olarak bizler, bugüne kadar Almanya ve İngiltere’de toplam 20’ye yakın projeye ‘Made in Türkiye’ mührünü bastık” ifadelerini kullandı.

HEINSBERG’DEN 12.9 MİLYON TL KAR ETTİ

Peker GYO, 15 Aralık 2017 tarihinde Almanya’nın Heinsberg kentinde 1 milyon 110 bin Euro maliyetle, 48 dairelik bir binayı satın alınmıştı. Satın alma işleminin ardından, söz konusu binanın renovasyon çalışmaları gerçekleştirilmiş ve daireler kiralanmıştı. Peker GYO, 2017 yılının sonunda 1.1 milyon Euro’ya satın aldığı binayı, iki yıl sonra geçtiğimiz Kasım ayında 4.8 milyon Euro’ya sattı, satış bedeli geçtiğimiz haftalarda şirketin kasasına geldi. Maliyetler ve renovasyon harcamaları düşüldüğünde, Peker Holding bu satıştan elde ettiği 12.9 milyon liralık karı kasasına koydu.

Peker Holding, Northgate projesinin temelini attı!

Ayşegül Peker: İşimizi Avrupa'nın çeşitli bölgelerine taşıyacağız!