Pera Palas Oteli'ni El Maktum'un şirketi işletecek!

Pera Palas Oteli'ni El Maktum'un şirketi işletecek!2012'den itibaren Pera Palas Otel'ini yönetecek olan El Maktum'un şirketi Jumeriah, Türkiye'ye adım attı


Ortadoğu'nun en büyük turizm şirketi Jumeriah, Türkiye'ye girdi. Dubaili şirketin ilk adımı ise tarihi Pera Palas Oteli oldu. Geçtiğimiz aylarda Pera Palas'ı satın alan Demet Sabancı çetindoğan ile masaya oturan Dubaili Jumeriah International, 2012 yılından itibaren Pera Palas Oteli'nin işletmesini üstlenecek. Otelin işletme süresi ve ücreti açıklanmadı.

 

YELKEN OTEL'İN DE SAHİBİ

 

 

Dubai Emiri El Maktum'un şirketi Jumeriah, ülkedeki en lüks projelerin de sahibi. Dünyanın ilk 7 yıldızlı 'Yelken Otel' olarak bilinen Burj Al Arab'tan Emirates Tower'a kadar birçok ünlü yerin işletmesini yürüten Jumeriah Internetional'ın portföyünde Madinat Jumeirah, Jumeirah Beach Hotel'in yanı sıra Anguilla, Arjantin, Bahamalar, Bahreyn, çin, Katar , Tayland, İngiltere, ABD başta olmak üzere birçok ülkede işletmesi de bulunuyor.

EYÜP'TE DE PROJE BAKIYOR

Demsa'nın sahibi Demet Sabancı çetindoğan, geçtiğimiz aylarda Pera Palas'ı İhsan Kalkavan'dan satın aldığını açıklamıştı. Pera Palas'ta 16'sı süit toplam 115 oda bulunuyor. Geçen hafta da Türkiye'yi rotasına Eyüp ile alan Jumeriah, Bayraktar & Gürsoy Yatırım Ortaklığı'nın Eyüp'te hayata geçireceği alışveriş ve eğlence merkezi projesindeki otelin işletmeciliğine de talip olmuştu.

Kerim Ülker/Sabah