Port Alaçatı Huzurun Adresi!

Port Alaçatı Huzurun Adresi! Port Alaçatı Huzurun Adresi!

Her biri huzur, keyif ve konfor için inşa edilen daire ve müstakil konutların yer aldığı kanal kent Port Alaçatı, yeni sahiplerini bekliyor...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Port Alaçatı, Çeşme yarımadasının güneyinde, Karşıyaka Azmağı’nın batısında kalan arazi üzerinde hayata geçiriliyor. Port Alaçatı'da her biri huzur, keyif ve konfor için inşa edilen Avlulu Evler, Köşe Evler ve Sıra Evler yer alıyor. 

Kanal kent olarak planlanan Port Alaçatı'da tekne sevdalılarının teknelerini bağlayabileceği liman, golf tutkunları için saha ve 800 metrelik suni plaj öngörülüyor.

Toplam 1.800 daire ve müstakil konutun yer alacağı Port Alaçatı'da 300 ünitelik etap tamamlandı. 10 evin alıcısını beklediği bu etapta ortalama metrekare fiyatları 4 bin Euro civarında.

 

 

Yeni Etap Geliyor

İçerisinde kreş, ilkokul, yüzme okulu ve yaşlılar yurdunun yer alacağı yaşam kenti Port Alaçatı'da 35 dairelik etap 1 ay içerisinde satışa çıkacak.

 

 

Hikayesi Fransa'ya Dayanıyor

Port Alaçatı'nın hikayesi Fransa’nın meşhur Cote D’Azur sahillerine dayanıyor. Fransa’da en çok turistin gezdiği ikinci yer olan Port Grimaud, Port Alaçatı'ya ilham oluyor.

1960’li yılların yerleşim projesi Port Grimaud hem bir nehir ağzındaki bataklığı ıslah etmesi hem de kanallarıyla Akdeniz'e açılan bir liman yerleşimi olması açısından birçok ilke imza atmış bir proje. 

Yıllar önce Port Alaçatı'nın bulunduğu araziyi keşfeden Port Grimaud’nun mimarları, bugün Port Alaçatı'nın mimari ve teknik danışmanlığını yapıyor. 

 

 

Avlulu Evler

Avlulu Evler zemin üstü 2 katlı olarak yükseliyor. 15.57 metrekare avluya sahip bu evlerin zemin katında salon, mutfak ve WC bulunuyor. Bahçesi ve otoparkı da olan bu dairelerin üst katına çıkıldığında ise 2'si banyolu olmak üzere 3 oda görülüyor. Bu katta ayrıca soyunma odalı banyo da yer alıyor. İkinci katta ise 14 metrekare boyutunda bir yatak odası ve banyo bulunuyor. 

 

 

Köşe Evler

Zemin üstü 1 katlı olarak dizayn edilen Köşe Evlerde girişte 25 metrekare büyüklüğünde bir teras bulunuyor. 1 oda ve salonun yer aldığı zemin katta mutfak ve yemek odası da mevcut. Köşe Evlerin üst katında ise banyolu 3 yatak odası bulunuyor.

 

 

Sıra Evler

Sıra Evlerde kapı önünde 1 araçlık açık otopark alanı yer alıyor. Zemin üstü 1 katlı olarak planlanan Sıra Evlerde 11 metrekare büyüklüğünde teras yer alıyor. Girişte 37 metrekare büyüklüğünde salonun yer aldığı bu katta mutfak ve WC de yer alıyor. Üst katta ise 1'i teraslı, 2 adet banyolu yatak odası bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Adres: Port Alaçatı Liman Mevkii 35950 Çeşme  İzmir  Türkiye 

Tel: 0232 716 6373 
Web: http://www.portalacati.com.tr


 

pus