16 / 08 / 2022

Proestate Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Forumu kapılarını açtı!

Proestate Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Forumu kapılarını açtı!

Turkuvaz Medya'nın THY ana sponsorluğunda gerçekleşen Proestate Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Forumu Moskova'da kapılarını açtı.Moskova'da gerçekleşen Proestate Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Forumu, bu yıl 13. kez düzenlendi. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; 18-20 Eylül tarihleri arasında Radisson Collection Hotel Kongre Merkezi'nde düzenlenen forum, 800'den fazla uluslararası gayrimenkul şirketinden 2 bine yakın uzmanı buluşturdu.

200 konuşmacının yer aldığı forumda, Turkuvaz Medya da Para ve Forbes dergileri ile katıldı. Turkuvaz Medya'nın THY ana sponsorluğunda hayata geçirilen forum içinde gerçekleştirdiği özel etkinliğe çok sayıda üst düzey isim katılım gösterdi. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Moskova Hükümeti Yeni Bölge Geliştirme Dairesi Başkanı Vladimir Zhidkin, Moskova Türk Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Zeynep Gündüz ve Proestate Forum Direktörü Pavel Goncharov'un birer konuşma yaptığı özel etkinlikte, uluslararası gayrimenkul firmalarının temsilcileri ve yatırımcılar bilgi alışverişi yaptı.

"Küresel Büyümenin İki Başkenti" temalı özel etkinlik, Rusya ve Türkiye arasındaki sektörel bağların güçlendirilmesiyle önemli bir adım olarak görüldü. Turkuvaz'ın özel etkinliğine, Emlak Konut Gayrimenkul, THY Moskova Ofisi, İTO, JSC İşbank, Lal Değerleme ve RJ Models gibi önde gelen kurumların yetkilileri katılım gösterdi.

"EKİM'DE MUTABAKAT ZAPTI İMZALANACAK"

TC Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Turkuvaz Medya'ya katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti. Birpınar, konuşmasına şu şekilde devam etti: "İki ülke liderleri arasında son yıllarda artan pozitif ilişkilerin ticari ilişkilerimize de pozitif katkı sunacağına inanıyorum. İki ülke arasında 100 milyar dolar olan ticaret hacmi hedefimize çok kısa sürede ulaşacağımızdan şüphem yok. Konut ve emlak alanında Rusya İnşaat Bakanı Vladimir Yakuşev ile detaylarını konuştuğumuz mutabakat zaptı, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile Yakuşev arasında Ekim ayında imzalanacak."