RAMS Global Türkiye'deki konut yatırımlarını hızlandıracak!

RAMS Global Türkiye'deki konut yatırımlarını hızlandıracak!


Kazakistan merkezli Türk şirketi RAMS Global yaptığı açıklamada Türkiye’de sağlık tesisleri ve konut alanındaki yatırımlarını hızlandıracağını kaydetti.


Kazakistan merkezli Türk şirketi RAMS Global yaptığı açıklamada Türkiye’de sağlık tesisleri ve konut alanındaki yatırımlara hız vereceğini bildirdi. Hürriyet'te yer alan habere göre, ülkedeki yatırımlarını uzun vadeli olacak biçimde planladıklarını dile getiren RAMS Global CEO’su Faruk Bülbül, “Ülkemizdeki ilk yatırımımız 400 yatak kapasiteli Gaziantep Liv Hospital’di. Sonrasında 2019 yılında yine bölgenin en büyük hastanelerinden birisi olacak Medical Park’ın inşaatı için çalışmalara başladık. Yine restorant ve konut alanında farklı yatırımlar da yaptık. Türkiye’deki yatırımlarımızın tutarı 2.5 milyar TL’yi geçti. Yakında, Bahçelievler ve Finanskent’teki konut projelerimizi de hayata geçireceğiz. Özellikle Bahçelievler’de 4 milyar TL’lik bir konut projesi için gerekli hazırlıkları tamamladık. Türkiye’ye güveniyoruz, yatırımlarımızı buraya taşımak istiyoruz. Sağlık, konut ve Turizm alanındaki yatırımlarımızla ülkemize katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

RAMS Global Türkiye

KAZAKİSTAN’DA İLK 3’E GİRDİ

1997'den beri Kazakistan’da yatırım yaptıklarını kaydeden Faruk Bülbül yaptığı açıklamada burada toplamda 2 milyon 500 bin metrekarelik proje tamamladıklarını ve bu alanda ilk 3’e girdiklerini dile getirdi. 12 bine yakın kişiye istihdam sağladıklarına değinen Bülbül konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kazakistan’daki hastaneleri modernize ettik. Sağlık, otelcilik ve konut alanında birçok projeyi teslim ettik. Toplam Yatırım tutarımız sadece Kazakistan’da 2 milyar doları buldu. Buradaki yeni projelerimizle istihdam sayımızı 20 bine çıkaracağız. Aynı şekilde Türkiye’de de gayrimenkul sektöründe iddialı oyuncular arasında girmek istiyoruz. Hedefimiz tamamlayacağımız büyük projelerle Türkiye’de ilk 5’e girebilmek. Global olarak ise Dubai ve ardından Tayland’da büyümek isitiyoruz.”

RAMS Global Türkiye

‘ŞERİFALİ’DEKİ MAĞDURİYETİ BİTİRECEĞİZ’

İstanbul Ümraniye’de başka bir firmanın başlamış olduğu fakat yarım bıraktığı projeyi devraldıklarını ve buradaki mağduriyetleri giderdiklerini dile getiren RAMS Türkiye CEO’su Devran Bülbül, “Şerifali’de 600 konutluk bir projeyi üstlendik. 220 civarı arsa sahibi yaklaşık 7 yıldır kira yardımı bile alamıyordu. Biz burayı 200 milyon TL’yle üstlendik. 7 yıllık geriye dönük kira yardımlarını gerçekleştirdik. Ciddi bir karlılık olmadan tamamlayacağız” diye konuştu.

Kazakistan, Türkiye'nin şehir hastanelerini örnek alacak!