Realty World el değiştirdi

Realty World el değiştirdi

Garanti Koza Gayrimenkul, uluslararası emlak franchise şirketi Realty World'ün Türkiye ana lisansörlüğünü bünyesine kattı.

Garanti Koza Gayrimenkul ve Realty World Türkiye arasında yapılan işbirliği dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Realty World Dünya Başkanı Gary Longobardo, Realty World'ün Türkiye'de 300 temsilci ile 50 ofise sahip olduğunu söyledi.


Longobardo, Garanti Koza'nın 60 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren, sadece Türkiye'de değil, Doğu Avrupa'da da güçlü bir şirket olduğunu kaydetti.


Garanti Koza ve Realty World'ün ortak hedeflerinin Türkiye'deki emlak piyasasının büyüdüğünü görmek ve buna katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Longobardo, "Garanti Koza ve Realty World olarak sadece Türkiye için değil, Rusya dahil olmak üzere Doğu Avrupa için bu ortaklığı gerçekleştireceğiz. Ortak hedeflerle hareket ettiğimiz bu yolda Doğu Avrupa'da başarılı olacağımıza inanıyoruz" dedi.


Soruları da yanıtlayan Longobardo, daha önce başka bir ülkede böyle bir satın almanın gerçekleşip gerçekleşmediği yönündeki bir soru üzerine, Meksika'da lisans anlaşmaları ile 50 ofisleri ve Kanada'da lisans anlaşmaları bulunduğunu söyledi.


Longobardo, bildiği kadarıyla yapılan işbirliği anlaşmasının bir emlak şirketi ve inşaat şirketi arasında yapılan ilk anlaşma olduğunu ifade ederek, daha önce böyle "mükemmel" bir birleşme olmayışının kendine şaşırtıcı geldiğini söyledi.


-"AMACIMIZ REALTY WORLD'Ü DOĞU AVRUPA VE ORTA ASYA'DA DA YAYMAK"-


Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Binark da, Garanti Koza'nın 1948 yılında kurulduğunu ve birçok konut projesine imza attığını belirterek, şirketin Tekstilkent Koza Plaza'yı tamamladığını, Beylikdüzü, Esenyurt, Bahçeşehir ve Avcılar bölgelerinde bir çok konut projesine başladığını, bu projelerin en önemlilerinden birinin de Akkoza ismiyle yakında tanıtılacağını anlattı.


Halihazırdaki projelerinde 2 bin konut inşa ettiklerini, takriben 5 bin konutun piyasaya arzı için çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Binark, "Bu projelerimizin satışının da gerçekleştirmesi için Realty World gibi bir güçlü kuruluş ile işbirliği arayışımız vardı. Böylece Türkiye genelinde Realty World'un lisansiyeri olduk. Yaptığımız


anlaşmayla amacımız Realty World'u sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda Doğu Avrupa, Balkanlar, Rusya ve Orta Asya'da da yaymak olacaktır" diye konuştu.


Binark, Realty World'ü Türkiye'de pazar lideri yapmak istediklerini ve bu hedefe ulaşacaklarını düşündüklerini sözlerine ekledi.


-"HEDEFİMİZ 3 YILDA 500 OFİS"-


Realty World Türkiye Genel Müdürü Hilmi Işıkören ise, Realty World Türkiye'yi 2,5 yılda en hızlı büyüyen ve tanınan uluslararası emlak danışmanlık şirketlerinden biri yaptıklarını kaydederek, elde ettikleri başarının Realty World ABD tarafından 2006 yılında tescillendiğini söyledi.


Işıkören, 3 yılda Türkiye'de 500 ofis ve 7 bin çalışanı olan ve en çok işlem gerçekleştiren emlak markası olmayı hedeflediklerini belirterek, öncelikli olarak 17 ülkede yapılanma gerçekleştireceklerini, bin ofise ulaşacaklarını kaydetti.


Realty World'ün Türkiye pazarına çok büyük hedeflerle girdiği, bundan sonra büyüme anlamında neler yapacaklarına ilişkin bir soru üzerine Işıkören, Realty World Türkiye'nin belirlenen hedeflerini gerçekleştirememiş olabileceğini dile getirerek, yeni dönemde bir çıkışa ihtiyaç duyduklarını, yapılan işbirliğinin verdiği güçle hedeflerini gerçekleştirmenin açık olduğunu kaydetti.


Konuşmaların ardından Realty World Dünya Başkanı Gary Longobardo ile Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Binark tarafından işbirliği anlaşması imzalandı.