29 / 06 / 2022

Receb Turgut kimdir?

Receb Turgut kimdir?

Yüksek Mimar Receb Turgut kimdir? Receb Turgut, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Receb Turgut, bugün hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor? İşte Receb Turgut...Receb Turgut kimdir?

Receb Turgut, 1983 yılında Hollandanın Hengelo şehirinde doğdu. 2000 yılında ROC Twente lisesinden mezun olduktan sonra, 2004 yılında Saxion Enschede Üniversitesi İnşaat mühendisligi bölümünde lisans eğitimine devam etti. 


Daha sonra, Yüksek lisans Mimarlık eğitimini Eindhoven Teknik Üniversitesinde tamamladı. 


Yurtdısında çeşitli ulusal ve uluslararası inşaat mühendisliği ve mimari ofislerde çalıştıktan sonra 2014 yılında Demirce mimarlık ekibine katılıp, çalışmalarına devam etmektedir.


Demirce Mimarlık

"Alpay Demirci ve Burçin Demirsoy`un 1999 yılında tanışmalarıyla birlikte başlayan mimari yolculuklarının adıdır.


Projeleri, sonuca giden basamaklardan (mimari, iç mimari, çevre düzenlemesi, vs…) oluşan bir bütün olarak görür ve bunları tek bir konsept altında şekillendirir.


İzmir merkezli bir ofis olarak kendimize dünya kaynaklarını en az tüketerek ve hatta tüketmeden dönüştürerek mekan üretme sorumluluğu yüklemiş bulunmaktayız.


Bizce mimarlık, teorik kısımlarında yer alan düşünsel boyutlarıyla pratik olarak görülen üretilebilirliği birlikte işletilmesi gereken bir organizma, ve bu gerçekliğin yanı sıra, birbirinden ayrı olarak düşünülen iki başlığın aslında bir bütün olduğu bilinciyle değer üretebilme çabasıdır.


Tanımladığımız demirce, bizce bir görüş olup, doğru zamanda doğru sorular sormak ister. Ulaştığımız cevaplar ise, bizce doğru mekanlara ışık tutmaktadır."