Relux Gayrimenkul konsept projeler inşa edecek!

Relux Gayrimenkul konsept projeler inşa edecek!Altunbüken Holding, 25 yıldır sürdürdüğü gayrimenkul geliştirme işinde yoluna yeni markası Relux Gayrimenkul ile devam edecek. Şehrin merkezlerinde butik projeler geliştirecek Relux'ün hedefinde ise şehirli beyaz yakalı çalışanlar ve yatırımcılar var


Altunbüken Holding, 25 yıldır sürdürdüğü gayrimenkul geliştirme işinde yoluna yeni markası Relux Gayrimenkul ile devam edecek. Şehrin merkezlerinde butik projeler geliştirecek Relux'ün hedefinde ise şehirli beyaz yakalı çalışanlar ve yatırımcılar var

Gayrimenkul sektöründe daha hızlı büyümeyi hedeflediklerini belirten Altunbüken Holding ve Relux Yönetim Kurulu Başkanı Cem Altunbüken, 400 milyon liralık cirolarını 3 yıl içinde 1 milyar liraya ulaştırmayı amaçladıklarını vurgulayarak "Altunbüken markasıyla gayrimenkul sektöründe bir tarihimiz olmasına rağmen, lüks ofis ve rezidans yaşamını daha iyi tanımlamak için Relux'u oluşturduk" dedi. 


METREKARESİ 10 BİN LİRA 

Relux'un Ümraniye Tepeüstü'nde yer alan ve 2014'te Londra'da düzenlenen International Property Awards'ta 5 yıldızlı en iyi ofis projesi ödülünü kazanan Relux RSO 50 Suits&Office projesinin yüzde 40'ı satıldı. Projede metrekare fiyatları ortalama 10 bin liradan başlıyor. Ataşehir Finans Merkezi'nin yanında 78 rezidans üniteden oluşan Relux RFF 35 Finance Flats projesinin ise yüzde 35'i satıldı. Projede ortalama metrekare fiyatı 5 bin lira. Relux, ayrıca Topkapı E5 üzerinde karma kullanımlı bir projenin de çalışmalarına başladı. Altunbüken, bunun dışında 2016 yılı içinde Çemberlitaş'ta butik otel projesini de açacak. 


'ŞEHİR MERKEZİ ETKİLENMEZ' 

Yeni konseptleri anlatan Altunbüken, Kidz konseptiyle, çocuklu aileler için konutlar geliştirdiklerini, Xpand Life'la ise ofis ve evlerde daha geniş alanlara yer verdiklerini dile getirdi. Relux'un diğer konseptleri ise Flexx ve Ecolux. Altunbüken, projelerini şehir merkezinde konumlandırmaya özen gösterdiklerini vurgulayarak, "Bir krizde bile kolay kolay merkezler etkilenmez, ayrıca geri dönüşü de hızlı oluyor" dedi. 


Seda Tabak-Sabah