Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 82'si tamamlandı!

Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 82'si tamamlandı!

Merakla beklenen Rize-Artvin Havalimanı projesinde yüzde 82 genel ilerleme sağlandı.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tuğçe Yakıcı adlı küçük bir kızın, merakla beklenen Rize- Artvin Havalimanına ilişkin son durumu anlattığı videoyu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Adil Karaismailoğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Rize-Artvin Havalimanındaki son durumu Tuğçe'den alıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Tuğçe Yakıcı isimli küçük kız videosunda, memleketiyle bir defa daha gurur duyduğunu, yeşil ile mavinin bir araya geldiği Rize'de bir yeniliğin daha tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Rize-Artvin Havalimanı nın yüzde 82 si tamamlandı!

Deniz dolgusu üzerine hayata geçirilen havalimanının inşaatının tamamlanmak üzere olduğuna değinen Yakıcı, şöyle konuştu:

"Üstelik bu dolgu sahası 3 bin metre uzunluğunda, 45 metre genişliğinde 10 katlı binaya eş değer yükseklikte güçlü bir dolgu sahası. Bittiği zaman dünyadaki her türlü uçağın inebileceği nitelikte bir pist olacak. Sadece ülkemizin değil dünyada bu anlamda ve sektörde de en önemli yatırımlardan birisi. Gurur duyacağımız bir yatırım. Denize dolgu anlamında, dünyada türünde en önemli havalimanlarından birisi olacak. Sahip olması gereken teknik ve gelişmiş her türlü sistemin var olduğu bir havalimanı olacak. Teşekkürler memleketim. Emeği geçen tüm büyüklerimize çok teşekkür ediyorum."

Anadolu Ajansı muhabirinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan aldığı bilgilere göre, projede yüzde 82'lik genel ilerleme sağlandı.

Merakla Rize-Artvin Havalimanı projesinde yapım işlerinin yıl sonunda tamamlanması, daha sonra havalimanının sertifikasyon ve uluslararası uçuş ağına eklenmesiyle ilgili süreçlerin başlatılması hedefleniyor.

 

Rize-Artvin Havalimanı için geri sayım başladı!