12 / 08 / 2022

Rize'deki Ricosta Hotel cumartesi günü açılıyor!

Rize'deki Ricosta Hotel cumartesi günü açılıyor!

Cengiz Holding tarafından 2017'de yapımına başlanan Rize’deki 5 yıldızlı Ricosta Hotel hizmete açılıyor...Cengiz Holding tarafından 2017'de yapımına başlanan Rize’deki 5 yıldızlı Ricosta Hotel, cumartesi günü gerçekleştirilecek törenle faaliyete geçecek.

Cengiz Holding tarafından yapılan açıklamaya göre, holding tarafından Rize’de inşa edilen Ricosta Hotel cumartesi günü hizmete açılacak. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, otelin açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması bekleniyor.

300 yatak kapasitesine sahip otelin turizm açısından bölgede önemli bir eksikliği kapatmasının beklendiği bildirilen açıklamada, tesisin yaklaşık 100 kişiye istihdam sağlayacağı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, 160 milyon lira yatırım ile kurulan otelin özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi’nde turizm sektöründe stratejik bir öneme sahip olması bekleniyor.

Trabzon Havalimanı’na 60, Rize-Artvin Havalimanı'na ise 32 kilometre uzaklıktaki otel, yayla turizminde ilk durak noktası olarak da yerli turizme katkı sağlayacak. 138 oda ve 300 yatak kapasitesine sahip Ricosta Otel, denize sıfır konumuyla da göz dolduruyor.

Yapılan açıklamada görüşleri yer alan  Ricosta Hotel Genel Müdürü Necdet Vural, otel ile bölgedeki önemli bir boşluğu dolduracaklarını söyledi.

Vural, otelin Rize merkezde bulunduğunu dile getirerek, “Trabzon Havaalanı’na 60 kilometre, Ayder Yaylası’na 90 kilometre ve Uzungöl’e 63 kilometre uzaklıktayız. Bu özellikleri ile hem yayla turizminde ilk adım olacağız hem de iş dünyası tarafından da tercih edileceğiz. Sadece Rize için değil bölgesel olarak da tercih edilen bir tesis olacağız.” dedi.