Rusya'da ticari emlak yatırımına talep azalıyor!

Rusya'da ticari emlak yatırımına talep azalıyor!Rusya’da ticari emlak yatırımları son beş yılın en düşük seviyesine düştü. Buna göre, 2021’in ilk çeyreğinde arazi ve ticari emlak satışlarının toplam hacmi, önceki yıla göre 1 milyar ruble azaldı.


Rusya’da ticari emlak yatırımları son beş yılın en düşük seviyesine düştü. Türk Rus'ta yer alan habere göre; CBRE şirketinin verilerinde, 2021’in ilk çeyreğinde arazi ve ticari emlak satışlarının toplam hacminin, önceki senenin aynı dönemine göre 1 milyar ruble azalışla 67 milyar rubleye düştüğü belirlendi. 

2021’nin ilk üç ayında emlak yatırımlarında arazi satın alımı ve konut inşaatlarının payı yüzde 71 olarak gerçekleşirken, ticari emlak yatırımlarının oranı ise yüzde 29 oldu.

Rusya

2020’nin Ocak-Mart döneminde ise ticari emlak, depo ve otel yatırımlarının oranı yüzde 73, konut yatırımlarının oranı yüzde 27 idi.

Bu yılın Ocak-Mart döneminde ise ticari emlak yatırımları 19 milyar ruble oldu. Bu göstergede, üç aylık bazda son beş yılın en düşük rakamı görüldü.

Rusya'da konut fiyatları en çok hangi kentlerde arttı?