03 / 07 / 2022

Safranbolu Belediyesi'nden kiracılarına müjde! 

Safranbolu Belediyesi'nden kiracılarına müjde! 

Safranbolu Belediyesi, Olağanüstü Meclis Toplantısı'nda belediyeye ait kiracıları sevindirecek kararlar aldı. Safranbolu Belediyesi Nisan Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonunda, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin başkanlığında gerçekleşti. Karabükderinhaber'de yer alan habere göre; 27 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, pandemi de zor günler geçiren esnaflar için sevindiren kararlar alındı.

Toplantıda alınan kararlar şu şekilde:

Safranbolu Belediyesinin kiracılarının 2021 yılı Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ait ödeyecekleri kiralardan yüzde 85 indirim yapılacak.

Safranbolu Belediyesi nden kiracılarına müjde! 

Peşin ödeme yapmış kiracıların ise kiracılık sürelerinin sözleşme bitiminden itibaren kiralarını en son ödedikleri kira bedelinin yüzde 15’i oranında ödeyerek 3 aylığına uzatılacak.

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından alınan önlemler sonucunda veya pandemi sürecine bağlı olarak faaliyetleri durdurulan veya faaliyette bulunmayan işletmelerden, faaliyetlerde bulunmadığı sürelerde kira bedeli tahsil edilecek.

Bu süreye kadar sözleşme süreleri uzatılacak.

Konya Selçuklu Belediyesi'nden esnafa kira yardımı!