Sakarya Erenler bu projeyle baştan sona yenilenecek!

Sakarya Erenler bu projeyle baştan sona yenilenecek!


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler ilçesinin tüm içmesuyu altyapısını yenileyecek projede çalışmaların başlayacağının müjdesini verdi.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler ilçesinin tüm içmesuyu altyapısını yenileyecek projede çalışmaların başlayacağının müjdesini verdi. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin altyapı ve içmesuyu geleceğini garanti altına alacak projeleri bir bir hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Toçoğlu, “Bayram öncesinde Karasu ve Kocaali ilçelerimizde içmesuyu; Ferizli ve Söğütlü ilçelerimizde ise kanalizasyon ve içmesuyu projelerimizin çalışmalarını başlatmıştık. Şimdi de Erenler ilçemizin tüm içmesuyu altyapısını yenileyecek projemizi hayata geçiriyoruz. İnşallah 23 Eylül Cuma günü vatandaşlarımızın da katılımıyla düzenleyeceğimiz törenle projemizde ilk kazmayı vuracağız” ifadelerini kullandı.


200 Kilometrelik Yeni Hat

Proje ile Erenler’in tüm içmesuyu altyapısını yenileyeceklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin altyapı ve içmesuyu geleceğini garanti altına alacak projeleri şehrimiz için hayata geçiriyoruz. Erenler ilçemiz için hazırladığımız 25 milyonluk yatırımla ilçemizin tüm mahallelerinin içmesuyu altyapısını yenileyeceğiz. İnşa edeceğimiz yaklaşık 200 kilometrelik içmesuyu hattı ile vatandaşlarımıza sunduğumuz içmesuyunun kalitesi de güvence altına alınmış olacak. Projemizin tamamlanmasıyla Erenler’in içmesuyunda uzun yıllar sıkıntı yaşanmayacak. Bu büyük yatırım şimdiden ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


23 Eylül’de Çalışmalar Başlıyor

Başkan Zeki Toçoğlu, “Proje kapsamında 1999 depreminde zarar gören, şehrimizin ihtiyacını karşılayamayan yaklaşık 200 kilometrelik içmesuyu hattını yenileyeceğiz. Yatırımımızın değeri 25 milyon lira. Erenler ilçemizde eskiyen hat kaynaklı su kesintileri projemizin tamamlanmasıyla tarihe karışacak. Ayrıca çalışma kapsamında ihtiyaç duyulan mahallelere yağmursuyu ve kanalizasyon hattı da döşenecek. Vatandaşlarımızın herhangi bir sorun yaşamaması adına gerekli tedbirleri alacağız. Çalışmalarımız sırasında vatandaşlarımız ve paydaş kurumlarımızla işbirliği içerisinde olacağız.  23 Eylül Cuma günü saat 18.00’de Erenler Belediyesinin hemen yanında bulunan alanda gerçekleştireceğimiz törene tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi