Sakarya Orhan Cami’deki restorasyon çalışmaları tamamlanıyor!

Sakarya Orhan Cami’deki restorasyon çalışmaları tamamlanıyor! Sakarya Orhan Cami’deki restorasyon çalışmaları tamamlanıyor!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Orhan Cami’de devam eden restorasyon çalışmaları için Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ile görüştüğünü söyledi.Çalışmalarına devam eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde bayram hutbesi irad eden ve Cuma namazı için Sakarya’ya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı Büyükşehir Belediyesi’nde konuk etti. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Demokrasi Meydanı’nda yüzlerce vatandaşın katılımıyla kılınan Cuma namazından sonra belediye ziyaretinde Orhan Camii’nde devam eden restorasyon çalışmaları da görüşüldü. İl Müftüsü Hasan Başiş ile Orhan Camii İmam-Hatibi Alaattin Beşel’in de hazır olduğu ziyarette Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ile görüşerek restorasyon çalışmalarının son durumuna ilişkin bilgiler de bulundu.

Tarihi Orhan Cami’de çalışmalar hızlanacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile yaptığı görüşmeden sonra Orhan Cami’yi ziyaret ederek güzel haberi paylaştı. Başkan Yüce, “Diyanet İşleri Başkanımız şehrimizdeydi. Cuma namazını Demokrasi Meydanı’nda yüzlerce hemşehrimizle birlikte eda ettik. Bir süre önce Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Orhan Cami de başlatılan restorasyon çalışmaları da gündemimizdeydi. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş ile değerlendirmelerde bulunduk ve sağ olsun Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ile hemen temas kurdu. Çalışmaların hızlandırılacağı ve en kısa zamanda restorasyonun tamamlanacağı bilgisini paylaştı. Rabbim inşallah en kısa sürede Orhan Gazi’nin emaneti Orhan Cami de yeniden ibadet etmeyi nasip eylesin. Kurban Bayramı vesilesiyle aldığımız bu güzel haberin şehrimize hayırlar getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu.