Salih Zeki Murzioğlu: Mobilya sektörünün uluslararası alanda rekabeti artacak!

Salih Zeki Murzioğlu: Mobilya sektörünün uluslararası alanda rekabeti artacak! Salih Zeki Murzioğlu: Mobilya sektörünün uluslararası alanda rekabeti artacak!

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, mobilya sektörünün uluslararası alanda rekabet edebilecek düzeye gelmesine destek olmak için yürüteceği proje çalışmalarını tamamladı. Projenin detaylarını paylaşmak için bir toplantı düzenlendi...
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, mobilya sektörünün uluslararası alanda rekabet edebilecek düzeye gelmesine destek olmak için yürüteceği proje çalışmalarını tamamladı. 


Ekonomi Bakanlığı’nın 'Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Programı' kapsamında hazırladığı 'Samsun Mobilya Sektörünün İhracat Kapasitesinin Artırılması' projesinin detaylarını paylaşmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere, proje paydaş firmaları, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi. 


Samsun TSO’daki toplantıda, mobilya sektörünün geliştirilmesine yönelik olarak, program kapsamında tanıtım, eğitim-danışmanlık, yurt dışı pazarlama faaliyetleri, yurt dışı satın alma heyetlerinin Samsun’a getirilmesi konusunda detaylar paylaşılırken, görüş ve önerilerin değerlendirilerek, projenin gidişatına ilişkin bilgiler verildi. Toplantıda, 'Samsun Mobilya Sektörünün İhracat Kapasitesinin Artırılması' projesine katılım sağlamak isteyenlerin Samsun TSO’ya başvurmaları gerektiği belirtildi.


Murzioğlu, mobilya sektörünün güçlü bir sektör haline gelmesini, bu anlamda uluslararası arenadaki rakipleriyle rekabet edebilecek hale gelmesini istediklerini ve bunun için de Ekonomi Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını ve projeyi uygulamaya karar verdiklerini belirtti. Salih Zeki Murzioğlu, “Sektörün sorun ve ihtiyaçlarına cevap vermek için buradayız. Biz mobilya sektörüne inanıyoruz ve sektörün ihracatının artırılması anlamında, firmalarının geliştirilmesi anlamında da sizlere destek olmaya hazırız.” dedi.


İlkadım Haber