Samsun'daki Kuş Cenneti'nde kaçak yapıya yer yok!

Samsun'daki Kuş Cenneti'nde kaçak yapıya yer yok!SAMSUN Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde bulunan kaçak yapıların yıkıldığını belirterek, "Kaçak yapıları yıktıktan sonra doğa adeta kendini yeniledi.


 SAMSUN Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde bulunan kaçak yapıların yıkıldığını belirterek, "Kaçak yapıları yıktıktan sonra doğa adeta kendini yeniledi. 


Yeni kuş türleri ortaya çıktı. Bir daha bölgede kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsaade etmeyeceğiz." dedi.Albayrak, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen Kızılırmak Havzası Havza Yönetim Heyeti Toplantısı'nda, Türkiye'nin enbüyük sulak alanlarından Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde yapılan tanıtım vealtyapı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Deltada 354 kuş türünün bir arada yaşadığına dikkati çeken Albayrak, "Kızılırmak Deltası Kuş Cennetini 144 kaçak yapıdan temizledik. Kaçak yapıları yıktıktan sonra molozları kaldırmayarak 4 tepecik oluşturduk. Bu tepelerçimlenerek doğaya uygun hale gelmesinin yanında üzerine gözlem noktaları yerleştireceğiz. Kaçak yapıları yıktıktan sonra doğa adeta kendini yeniledi. Yenikuş türleri ortaya çıktı. Bir daha bölgede kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu. Kuşların ve yaban hayvanlardan yaralananların tedavileri için kurdukları ilk yardım ünitesiyle ilgili de bilgi veren Albayrak, hayvanların burada tedavi edildikten sonra doğaya salındığını söyledi.Dokuz Sütun