Şanlıurfa GAP Vadisi Projesi 2. etabın temeli atıldı!

Şanlıurfa GAP Vadisi Projesi 2. etabın temeli atıldı! Şanlıurfa GAP Vadisi Projesi 2. etabın temeli atıldı!

Şanlıurfa GAP Vadisi Projesi 2. etabın temeli atıldı. Şanlıurfa GAP Vadisi Projesi'nin 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.6 etap şeklinde dizayn edilen GAP Vadisi Projesi 2019 yılında tamamlayacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi "1. Etabı tamamlayarak halkın hizmetine sunduk. 2.3. ve 4. Etabın alt yapı çalışmasını tamamladık. 2019 yılında 5 Etabını da tamamlayarak projeyi bitireceğiz" dedi. 


Yaklaşık 1 milyon 860 bin metrekarelik yeşil alan içerisinde bulunan GAP 2. Etap projesinin içerisinde bir adet mini futbol sahası, 2 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, bir adet mini golf sahası, bir adet voleybol sahası, bir adet anfi, ahşap pergoleler, yürüyüş yolları, oturma bankları, 302 araçlık otopark, market binası 255 metrekare, kafeterya bulunuyor.  Projenin içinde  Şanlıurfa Bilim Merkezi'nin de yer aldığını dile getiren Çiftçi "GAP Vadisi Projesi heyecan verici ve önemli bir proje" dedi. 


Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna: "GAP Vadisi Projesinin 2. 3. ve 4. Etap çalışması Şanlıurfa'mıza hayırlı olsun. Bugün Belediyemizin heyecanına ortak oluyoruz. Bu proje tamamlandığında hemşerilerimiz buradan aileler yararlanacaklar. Yaşam kalitesinin yükselmesine katkı sunacaktır" diyerek bu çalışmanın tüm belediyelere örnek olmasını temenni etti. GAP Gündemi