18 / 08 / 2022

Şanlıurfa Haliliye'ye 2 yeni millet bahçesi müjdesi!

Şanlıurfa Haliliye'ye 2 yeni millet bahçesi müjdesi!

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Ankara’da yoğun görüşmelerin ardından Devteyşti ve Süleymaniye Millet Bahçesi ile yıllardır çözüm bekleyen Yeşildirek Mahallesi kentsel dönüşüm projelerine başlayacaklarının müjdesini verdi.Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın Ankara’da yoğun görüşmelerin ardından Devteyşti ve Süleymaniye Millet Bahçesi ile yıllardır çözüm bekleyen Yeşildirek Mahallesi kentsel dönüşüm projelerine başlanıyor.

Haliliye Belediyesi'nde yer alan habere göre;  Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın Ankara’da yoğun görüşmelerin ardından Devteyşti ve Süleymaniye Millet Bahçesi ile yıllardır çözüm bekleyen Yeşildirek Mahallesi kentsel dönüşüm projeleri hayata geçiriliyor. Başkan Canpolat, Devteyşti Süleymaniye Millet Bahçesi’nin proje ihalesini Temmuz ayında Yeşildirek Mahallesinde kentsel dönüşüm ihalesinin tamamlandığını söyledi.

Göreve geldiği  ilk günden bu yana Haliliyeye önemli projeler kazandıran Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, son olarak iki önemli projenin hayata geçeceğini müjdeledi. Ankara’da yoğun bir görüşme trafiği yapan Başkan Canpolat; AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Zemzem Gülender Açanal ile birlikte Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut ile görüşmelerde bulundu. Şanlıurfa ve Haliliye için önemli kararların alındığı görüşmeler sonrası kentte dönen Başkan Canpolat Haliliyelilere iki müjdeyi birden açıkladı.

Konu hakkında açıklamalar yapan Başkan Mehmet Canpolat, daha gelişmiş bir Haliliye için çalışmaların süreceğini anlatarak şu ifadeleri kullandı:

''Ankara’da öncelikle Bakanlıklar düzeyinde toplantılar geçekleştirdik. İlk Etapta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ı ve sonrasında hep birlikte TOKİ’yi ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimiz  çerçevesinde daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un Haliliyemizin Süleymaniye ve Devteyşti mahallelerini kapsayacak şekilde 118 dönümlük alana bir millet bahçesi yapılması sözünü almıştık. Bunu şuan  TOKİ  projesini çizmiş. Bütün iş ve işlemlerini tamamlamış. Bizde detayları üzerinde kendileri ile hasbihal ettik. Projenin hemen hemen bütün taslağı hazırlanmış. İnşallah bize vaadedildiği gibi temmuz sonuna doğru ihaleye çıkılacağı ifade edildi.”

Yeşildirek Mahallesinde yapılması planlanan kentsel dönüşü ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Canpolat,  “Yıllardır bekleyen bir Yeşildirek ile ilgili bir kentsel dönüşüm planı vardı. Bu hususta TOKİ yetkilileri çalışmaları tamamlamışlar. Şuna TOKİ ilk etapta yapacağı konutların ihalesini gerçekleştirdi. TOKİ ile müteahhit sözleşme imzalamış. En kısa sürede inşallah burada sözleşmeyi yapan müteahhit ilk kazmayı vuracak. Yıllardır kangren olan bu sorunda çözülmüş olur. Ankara’ya her gittiğimiz zaman elimiz dolu dolu geliyoruz. Hem hükümet yetkililerimize hem bakanlarımıza ve başta da ‘Şanlıurfa benim için özeldir’ sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum” diye konuştu.