03 / 12 / 2023

Şanlıurfa Viranşehir Millet Bahçesi'nin detayları belli oldu!

Şanlıurfa Viranşehir Millet Bahçesi'nin detayları belli oldu!

Şanlıurfa Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Viranşehir'de hayata geçecek millet bahçesi projesinin detaylarını anlattı. Başkan Ekinci, 140 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan devasa millet bahçesi projesi için ihale yapılacağını açıkladı. Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine inşa edilecek olan Viranşehir Millet Bahçesi'nin detayları belli oldu. Sabah'tan Mehmet Yıldırım'ın haberine göre; Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, millet bahçesi için yakın zamanda ihaleye çıkılacağını açıkladı. 

Viranşehir Curcup Deresi bölgesinde mesire alanı, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ile dinlenme alanları inşa edilecek. 25 Martta ihaleye çıkacak proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 140 dönümlük arazi üzerine yapılacak.

Şanlıurfa Viranşehir Millet Bahçesi nin detayları belli oldu!

PROJE ANLATILDI 

Millet Bahçesi projesinin inşaatı ile başlayan süreç ile ilgili konuşan Başkan Ekinci, Viranşehir için durmadan yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini anlattı.

Şanlıurfa Viranşehir Millet Bahçesi nin detayları belli oldu!

"İLÇEYE YAKIŞIR PROJE" 

İlçeye devasa bir yeşil alan kazandırmanın sevinç ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Başkan Ekinci, "Bu alanın millet bahçesi yapılması ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a durumu iletmiş ve projemizin onayını almıştık. Proje ihalesinin ardından kısa sürede başlayacak çalışmaların ardından ilçemizin değişimine yakışır bir proje hayata geçmiş olacak. Ben bu projemizin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Millet Bahçesi projemizde Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bakanımız Sayın Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank'a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Şanlıurfa Viranşehir Millet Bahçesi 25 Mart'ta ihaleye çıkıyor!

 

Geri Dön