25 / 06 / 2022

TOKİ'den 6 millet bahçesi için ihale! 

TOKİ'den 6 millet bahçesi için ihale! 

TOKİ, 24 Mart'ta Sinop Kent Meydanı Millet Bahçesi, 25 Mart'ta Şanlıurfa Viranşehir Millet Bahçesi, 26 Mart'ta Bursa Osmangazi Gökdere Millet Bahçesi'nin ihalelerini gerçekleştirecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından ülke genelinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için inşa edilen millet bahçelerinden 6'sının daha ihale tarihi belli oldu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinasyonunda 81 ilin her birine en az bir millet bahçesinin yapımı  TOKİ  tarafından yürütülüyor. Gelecek nesillerin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkan sağlamak, ülke genelinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 15 metrekareye çıkarmak için yapımına başlanan millet bahçelerinde yürüyüş, bisiklet ve gezinti yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları olacak. Tema ve meyve bahçelerinin bulunacağı millet bahçeleri, bitki ve peyzajı ile şehirlere yeni soluk getirecek.

TOKİ den 6 millet bahçesi için ihale! 

Bugüne kadar 11 millet bahçesinin inşasını tamamlayarak vatandaşların kullanıma sunan TOKİ, 66 millet bahçesinin yapımına devam ediyor. Millet bahçelerinden 19'unun ihale, 98'inin ise projelendirme aşamasında çalışmaları sürüyor.

TOKİ, Sinop Kent Meydanı, Şanlıurfa Viranşehir, Bursa Gökdere, Kocaeli Dilovası, Denizli Çivril ve İstanbul Sultanbeyli'deki millet bahçelerinin ihale tarihlerini belirledi. 

Sinop Kent Meydanı Millet Bahçesi 

İhalesi 24 Mart'ta yapılacak Sinop Kent Meydanı Millet Bahçesi toplam 50 bin 83 metrekarelik alanı kapsayacak.

Millet bahçesi projesi içerisinde, çocuk oyun alanları, gezinti yolları, müze meydanı, kent çarşı meydanı gibi sosyal donatılar yer alacak. Proje içerinde ayrıca 99 ağaç, 18 bin çalı ve 9 bin metrekarelik yeşil alan olacak.

Şanlıurfa Viranşehir Millet Bahçesi 

Viranşehir Millet Bahçesi'nin ihalesi 25 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecek. Proje alanı 195 bin 411 metrekare olacak, millet bahçesi içerisinde 4 bin 240 ağaç yer alacak. Yaya, bisiklet yolları, spor alanları, yürüyüş ve koşu yollarının da olacağı projede 1411 metrekarelik çocuk oyun alanları, 190 metrekarelik egzersiz alanları, 100 ahşap bank, 56 piknik masası ve 12 su içme çeşmesi yer alacak.

Proje kapsamında ayrıca 1308 metrekarelik alanda millet kıraathanesi yapılacak.

TOKİ den 6 millet bahçesi için ihale! 

Bursa Gökdere Millet Bahçesi 

Bursa Osmangazi Gökdere Millet Bahçesi'nin ihalesi 26 Mart'ta yapılacak. 196 bin 938 metrekare alanda yapılacak millet bahçesinde 5 bin 704 ağaç ve yeşil alanlar bulunacak.

Projede 10 bin 887 metrekare alanda çocuk oyun köyü, yöresel bitkilerin mevsimsel renklendirme gösterilerinin yapılacağı 4 bin metrekarelik bitki gösteri alanları, 2 bin 750 metrekarelik biyolojik gölet olacak.

2 bin metre uzunluğunda bisiklet parkurunun, 2 bin metre koşu yolunun ve 4 bin metre gezinti yolunun olacağı projede, 16 kameriye, 3 mangal pişirme birimi ve 31 piknik masası, piknik alanı yer alacak.

Sosyal tesisin, yöresel satış ünitelerinin ve mescidin de olacağı projede bin 25 metrekarelik alanda millet kıraathanesi yapılacak.

TOKİ den 6 millet bahçesi için ihale! 

Kocaeli Dilovası Millet Bahçesi 

İçerisinde yürüyüş parkurlarının, etkinlik alanlarının, çocuk oyun alanlarının olacağı Kocaeli Dilovası Millet Bahçesi'nin ihalesi 12 Nisanda yapılacak.

Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde, tema bahçeleri, çiçekli bitkiler olacak.

TOKİ den 6 millet bahçesi için ihale! 

Denizli Çivril Millet Bahçesi 

Denizli'nin Çivril ilçesine inşa edilecek millet bahçesinin ihalesi 14 Nisan'da gerçekleşecek.

Çivril Millet Bahçesi sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.

İstanbul Sultanbeyli Millet Bahçesi 

İstanbul Anadolu Yakası'nın yeni yeşil alanı olacak Sultanbeyli Millet Bahçesi'nin ihalesi 7 Mayıs'ta yapılacak.

Millet kıraathanesinin de yer alacağı proje 66 bin metrekare olacak. Proje içerisinde üç farklı noktada konumlandırılmış çocuk oyun alanları, basketbol, voleybol sahası, masa tenis alanları, spor alanı, koşu yolu, tema bahçeleri ile beraber 2 bin 591 ağaç yer alacak.

TOKİ'den millet bahçesi atağı!