15 / 08 / 2022

Şehitkamil Beykent Stadyumu açıldı!

Şehitkamil Beykent Stadyumu açıldı!

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen Beykent Stadyumu görkemli bir açılış töreniyle halkın hizmetine açıldı. Gaziantep Şehitkamil Belediyesi tarafından inşa edilen Beykent Stadyumu görkemli bir açılış töreniyle halkın hizmetine açıldı. Malatya Güncel'de yer alan habere göre; açılışa, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu katılım gösterdi.

Beykent Mahallesi'nde yapımının süre içerisinde tamamlanan Beykent Stadyumu açılışına; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Gençlik, Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Ahmet Uzer, Derya Bakbak, Mehmet Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Sermet Atay, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti MKYK Üyesi Hatice Merve Tatar, Gazişehir Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, ASFK Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Gözegir ile çok sayıda davetliler katılım gösterdi.

Kompleksle ilgili katılımcıları bilgilendiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yapının toplam 12 bin 250 metrekare arsa üzerinde inşa edildiğini söyledi. Başkan Fadıloğlu, spor kompleksi içinde bulunan 2 bin 200 metrekare 2 kapalı alan ve 8 bin metrekare suni çim saha, 60x105 metre ebatlarında BAL Lig'i standartlarına uygun futbol sahası, 420 seyirci kapasiteli kapalı tribün, basın ve VİP tribünü, bay-bayan fitness ve jimnastik salonları, bay-bayan soyunma odaları, duş ve WC'ler, idari bürolar, her takım için ayrı ayrı futbolcu antrenman salonları, 4 adet futbolcu soyunma, duş ve WC'ler, ilkyardım ve müdahale odası, hakem odaları, idari bürolar, VİP bekleme salonu ve kafeterya ile 100 araçlık açık otopark bulduğunu açıkladı.

Açılışta söz alan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini iletti. Antep'in bölgenin parlayan bir spor merkezi olması yönünde hedeflediklerini söyleyen Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:

"Bugün gazi şehir Antep'te olmak bizler için ayrı bir gurur, ayrı bir mutluluk. Elbette Şehitkamil'de bir açılış sevincine ortak olmak, bizim için ayrı bir mutluluk kaynağıdır. Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına tebriklerimi, teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel tesisin; halkımıza, gençlerimize, yarınlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Antep'in bölgenin parlayan bir spor merkezi olması noktasındaki hedefler bizler için gerçekten çok önemlidir. Bu hedeflerin gerçekleşmesi hamdolsun çok ciddi mesafeleri el birliğiyle kat ediyoruz."

Şehrimize bu güzel tesisi kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum

Hayata geçirilen yatırımlar ve başlatılan çalışmalar sonucunda sporun başkenti olma yolunda hızla ilerlediklerini söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Şehitkamil Belediyemize, kıymetli Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na şehrimize bu güzel tesisi kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum. Allah, bu şehirde taş üstüne taş koyandan razı olsun. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde spor kenti olma, sporun da başkenti olma noktasında hızla ilerliyoruz. Şehitkamil Belediyemiz, Şahinbey Belediyemiz, Büyükşehir Belediyesi olarak sporun, sporcunun emrindeyiz, hizmetindeyiz" dedi.

En iyi yatırım, gençliğe yapılan yatırımdır

Gençliğe, spora verdiği destek ve yaptığı yatırımlar nedeniyle Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na teşekkürlerini ileten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül şu ifadeleri kullandı:

"Bu güzel stadyumun, şehrimize ve özellikle gençlerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Ülkemizin ve şehrimizin daha iyi noktalara ulaşması için bu eserler çok önemli şaheserlerdir, önemli kilometre taşlarıdır. Gençlerimiz, kötü alışkanlıklara bulaşmasın diye sabah okula gitsin, okul sonrası da sporla iştigal etsin, kendini maddi ve manevi olarak daha iyi yetiştirsinler diye bu tesisleri başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, merkezi hükümet ve belediyeler değerli halkımızın hizmetine sunuyor. Bizim düşüncemizde, yarışımızda gençler, ülkemizin geleceğidir ve en iyi şekilde yetişmeleri bizim boynumuzun borcudur. En iyi yatırım, gençliğe yapılan yatırımdır. Çünkü geleceğimiz, gençlerdir. Gençlerimiz, ay-yıldızlı bayrağımızı daha yukarılara ulaştıracaktır. O yüzden bu yatırımlarından dolayı çok değerli Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu'na çok teşekkür ediyorum. Her zaman gençliğe, spora verdiği destek için de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum."

Hedef olimpiyat şampiyonu yetiştirmek

Katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında spor alanında hayata geçirdikleri çalışmaları rakamsal verilerle detaylı bir şekilde açıklayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Şehitkamil Belediyesi olarak göreve geldiğimiz andan itibaren belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de şehrimiz adına farklılıklar oluşturmaya gayret gösterdik. Göreve geldiğimiz andan bu ana kadar yapılan tesislerin sayısını arttırıyoruz. Spor konusunda hızlı bir şekilde ilerleyeceğiz. Nasıl ki bugünden önce dünya şampiyonu yetiştirdiysek inşallah bundan sonra da olimpiyat şampiyonu sporcular çıkartırız" açıklamasında bulundu.