30 / 05 / 2023

Sekapark Kongre Merkezi'nin inşaatı tam gaz!

Sekapark Kongre Merkezi'nin inşaatı tam gaz!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekapark Kongre Merkezi'nin inşaatını sürdürüyor. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram yapımı devam etmekte olan modern kongre merkezinin inşaat çalışmalarını inceledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandıracağı tam donanımlı kongre merkezi Sekapark’taki eski fabrika alanında yer alıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, yapım çalışmaları süren alandaki fabrika yapısı, proje kapsamında yeniden düzenlenerek kongre merkezi haline getirilecek. Fabrika yapılarının da kullanılacağı projede saha betonları kırımı, saç sökümü ve duvar yıkımları sürüyor.

“MODERN BİR KOGRE MERKEZİ”

Sekapark’taki eski fabrika alanında projelendirilen kongre merkezinin inşaat çalışmalarını inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram konuyla ilgili olarak, “kente tam donanımlı bir kongre merkezi kazandırıyoruz. Sekapark’taki eski fabrika alanında projelendirdiğimiz kongre merkezinin yapım çalışmaları devam ediyor. Alandaki fabrika yapısını proje kapsamında yeniden düzenlenerek modern bir kongre merkezi haline getireceğiz. Burada bulunan mevcut fabrika yapılarının bazılarını da kullanacağız. Projede saha betonları kırımı, saçların sökümü ve blok duvarların yıkımı işlemleri devam ediyor” dedi.

“TAM DONANIMLI OLACAK”

Modern kongre merkezi inşaat çalışmalarını inceleyen Genel Sekreter Bayram, kongre merkezi ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Toplamda 36 dönüm alan üzerinde planlanan kongre merkezi üç bloktan oluşacak. A ve B bloğun taban alanı 7 bin 500 metrekare, toplam inşaat alanı 11 bin 700 metrekare olacak. Büyük kongre salonu bu bloklarda yer alacak. C bloğun ise taban alanı 2 bin 700 metrekare olurken inşaat alanı 4 bin metrekare toplam alanı bulacak. Projede bin 300 kişilik ana kongre merkezi, fuaye ve sergi salonları, 4 adet 120 kişilik çok amaçlı salon, 4 adet 40 kişilik salon, 60 kişilik senato salonu ve idari ofisler, 2 adet 460 kişilik nikah salonu, farklı ölçeklerde toplantı odaları atölyeler ve yeme içme birimleri bulunacak.”

SEKAPARK BİR BÜTÜN OLACAK

Mannesman fabrikasının kamusal bir kültür alanına dönüşmesi projesiyle Sekapark bir bütün haline gelecek ve daha büyük bir kamusal alan elde edilmiş olacak. Bugün büyük ölçüde açık alan faaliyetleri barındıran kıyı bandına yeni kongre merkeziyle Sekapark’ın eksik parçası da eklenmiş olarak zengin bir cazibe merkezi ortaya çıkmış olacak. Proje alanına yaya ve taşıtla ulaşım sağlanabilecek. Proje içinde açık otopark alanları ve peyzaj düzenlemeleri de bulunacak.
Geri Dön