18 / 08 / 2022

Şeker, çay, ayçiçek derken bir ürüne daha büyük zam geliyor! Koşup koşup alın

Şeker, çay, ayçiçek derken bir ürüne daha büyük zam geliyor! Koşup koşup alın

Türkiye'de görülen yüksek enflasyon vatandaşın canını yakmaya devam ediyor. Şeker, çay, ayçiçek yağı derken, şimdi de ayakkabıda yüzde 120 ile 130 arasında zam beklendiği öne sürüldü.Ülkemizde yüksek enflasyon özellikle gıda ürünlerini vuruyor. Her gün fahiş şekilde artmaya devam eden gıda ürünleri vatandaşların alım gücünü zorluyor. Fiyatları artan gıda ürünlerine şimdi de hazır giyim sektörü eklenecek. 

ARTIŞIN İKİ ANA NEDENİ VAR

Bloomberg HT yayınına katılan Murat Zaim, söz konusu artışın iki ana nedeni olduğunu belirterek, bu nedenleri enflasyon ve turist girişi olarak sıraladı.

ZAM BEKLENTİSİ 120 İLE 130 ARASINDA

Maliyet artışlarının fiyatlara yansıtılmasına ilişkin, ne kadarlık bir fiyat artışı bekliyorsunuz sorusuna Zaim, "Benim sektörde beklentim hazırgiyim ve ayakkabıda biz kıştan kışa yaklaşık ÜFE ile paralel yüzde 120 - yüzde 130 artış göreceğiz, örnek vermem gerekirse bin liralık bir mont seneye muhtemelen 2 bin 300 lira bandında olacaktır" yanıtını verdi.
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.