Serdar Bilgili Miami’de 2 otel daha aldı!

Serdar Bilgili Miami’de 2 otel daha aldı!

Serdar Bilgili, ABD’li emlak kralı Michael Shvo ve Alman bankacılık devi Deutsche Finance America ile birlikte Richmond Hotel’i ve South Seas otelini satın aldı. Bilgili iki otel için 139.9 milyon dolar ödedi...Geçtiğimiz yıl Doğuş Grubu’nun Miami’deki otelini satın alan Beşiktaş’ın eski yöneticisi ve Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, 2 otel daha aldı. Dünya'dan Kerim Ülker'in haberine göre; Bilgili, Doğuş’un otelinin hemen yanında bulunan Richmond Hotel ile South Seas otelini iş ortaklarıyla satın aldı. 

Serdar Bilgili, ABD’li emlak kralı Michael Shvo ve Alman bankacılık devi Deutsche Finance America ile birlikte Richmond Hotel’i 87.9, South Seas otelini ise 52 milyon dolara aldı. Bilgili ve ortakları Doğuş’un otelini 103 milyon dolara alırken, iki otel için de 140 milyon dolar ödedi. Yani 3 otel için Bilgili ve ortakları 243 milyon dolar ödemiş oldu.

Bilgili ve yabancı ortakları satın alma için de Kalifornia merkezli Acore Capital ile anlaştı. Ortaklar, Acore Capital ile 3 operasyonu 100 milyon dolarlık bir satın alma kredisi ile finanse etti. Miami Beach City Komisyonu, 3 otelin yer aldığı 115 bin metrekarelik araziye yeni bir emsal yükseklik kararı verecek.

Serdar Bilgili Miami’de 2 otel daha aldı!

En pahalı satış 

Miami’de 1775 Collins Avenue’deki 83 odalı Raleigh, Miami-Dade County’de oda başına en pahalı otel satışlarından biri olan yaklaşık 1.24 milyon dolara satıldı. Raleigh, 2017 yılının Eylül ayında yaşanan Irma Kasırgası sonrasında kapanmıştı.

Richmond, dört katlı, yaklaşık 52 bin metrekarelik bir binada 92 odasıyla hizmet veriyordu. 1941 yılında inşa edilmiş bina, 32 bin 670 metrekarelik bir alanda bulunuyor. South Seas oteli ise 4 katlı. Bina 50 bin 386 metrekarelik bir alana kurulu.

Serdar Bilgili'den 130 milyon dolarlık çılgın konut projesi!

Serdar Bilgili: Servetimi gayrimenkulde yaptım!