01 / 10 / 2023

Silivri Danamandıra'da imar barışı konuşuldu!

Silivri Danamandıra'da imar barışı konuşuldu!

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve teknik ekibi mahallelerde imar barışı konusunda vatandaşları bilgilendirmeyi sürdürüyor. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar imar barışı ile ilgili oluşan boşluğu ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla toplantılar gerçekleştirmesi sürdürüyor. Silivri Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Özcan Işıklar’ın teknik ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantılarından bir diğeri Silivri Danamandıra Mahallesinde gerçekleştirildi. Vatandaşların imar ve belediye çalışmaları konusunda soru ve önerileri de konuşuldu.

 

IŞIKLAR: “SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ”

İmar barışında topraklarının korunmasını vurgulayan Başkan Işıklar konuşmasında: “Geleceğimizin, Allah vergisi zenginliğimizin bu topraklarda olduğunu, doğru kullandığımızda, tarımla ve üreterek kalkınacağımızı bilmemiz gerekiyor. Dünya’nın geleceği tarım ve gıda! Arazilerimiz altın değerinde, topraklarımızın üzerinde yetişmeyecek ürün yok. Bu nedenle imar affının doğru uygulanması, topraklarımızda planlamanın düzgün yapılması ve tarım arazilerimize 1,5 ayda bina dikerek imar affından faydalanmaya çalışan fırsatçılara engel olmak için bu sürecin takipçisiyiz.” dedi.

 

SÜRECİN NASIL İŞLEDİĞİ ANLATILDI

Başkan Işıklar’ın konuşmasından sonra, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Has imar barışında yapılması gerekenlerin anlatıldığı bir sunum yaptı. Toplantının sonunda teknik ekip vatandaşların sorularını cevapladı.

Geri Dön