Sinan Aksu kimdir?

Sinan Aksu kimdir? Sinan Aksu kimdir?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi olan Sinan Aksu kimdir. Sinan Aksu daha önce hangi görevlerde bulundu? 


Sinan Aksu kimdir?

Aslen Erzincanlı olan Sinan Aksu, 1980'de Ankara'da dünyaya geldi.  Ankara  Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Sinan Aksu, 2002'de Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. 

2003'te kamudaki meslek hayatına TBMM'de başlayan Sinan Aksu, sırasıyla Milletvekili Danışmanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmet­leri Genel Müdür Yardımcılığı, Başbakan Müşavirliği ve 20 Şubat 2014 tarihinden itibaren Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

Aksu, 30 Mart 2015'te GSB Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü olarak atadı ve 20 Temmuz 2018 tarihine kadar bu görevini sürdürdü.

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü görevini yürütürken gençliğin hizmetindeki projelerde yer alan Aksu, 2016'da düzenlenen Hizmetkar Liderlik Zirvesi'nde yılın hizmetkar bürokratı seçildi.

Sinan Aksu 20 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Aksu Türkiye Basketbol Federasyonu'nun 2016 yılında yapılan Olağan Genel Kurulunda Denetleme Kurulu Üyesi olarak seçildi..

Kamu yararına birçok vakıf ve demekte mütevelli heyeti başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği yapan Aksu evli ve bir çocuk babasıdır.

Sinan Aksu halen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Sinan Aksu, Emlak Konut bağımsız yönetim kurulu üyesi oldu!