09 / 08 / 2022

Sinan Türkkan'dan 'Depreme karşı güçlendirmenin önündeki engeller kaldırılsın' önerisi!

Sinan Türkkan'dan 'Depreme karşı güçlendirmenin önündeki engeller kaldırılsın' önerisi!

Deprem Güçlendirme Derneği (DEGÜDER) Başkanı Sinan Türkkan, Türkiye genelinde muhtemel şiddetli bir depremde milyonlarca konutun hasar görmesinin beklendiğini dile getirerek önemli açıklamalar yaptı. İşte Sinan Türkkan'ın o açıklamaları...Deprem Güçlendirme Derneği (DEGÜDER) Başkanı Sinan Türkkan, Türkiye genelinde muhtemel şiddetli bir depremde milyonlarca konutun hasar görmesinin beklendiğini dile getirerek bazı açıklamalar yaptı

DEGÜDER tarafından yapılan açıklamaya göre, derneğin olağan üye toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi. Son bir senede yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği ve gelecek döneme ilişkin yol haritasının çıkartıldığı toplantıda, binaların depreme karşı güçlendirilmesinin nasıl hızlandırılacağına ilişkin planlar da masaya yatırıldı.

Sinan Türkkan dan Depreme karşı güçlendirmenin önündeki engeller kaldırılsın önerisi!

Söz konusu toplantıda, ülkemizde ve özellikle İstanbul'daki riskli yapı stokunda beklenen olası deprem durumunda oluşabilecek senaryolar masaya yatırıldı. Merakla beklenen toplantıda hızlı, ekonomik ve çevreci çözüm olarak yapısal güçlendirme uygulamalarının vakit kaybedilmeden uygulanması yönünde görüşler aktarıldı.