Sincan kentsel yenilemede tapu işlemleri başladı!

Sincan kentsel yenilemede tapu işlemleri başladı!

Sincan'da Saraycık Mahallesindeki Kentsel Yenileme Projesinde yeni bir adım daha atıldı. Görüşmeleri tamamlayan TOKİ, hak sahiplerini ferağ işlemine davet etmeye başladı.


Sincan'da Saraycık Mahallesindeki Kentsel Yenileme Projesinde yeni bir adım daha atıldı. Görüşmeleri tamamlayan TOKİ, hak sahiplerini ferağ işlemine davet etmeye başladı. İlk ferağ işlemini Sincan Belediyesinde gerçekleştiren TOKÎ, muvafakat imzalayan hak sahiplerinin davet mektubunu beklemesini istedi. Devir törenine katılan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; "Hayırlı olsun" dedi. 


ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR 


Sincan'daki Kentsel Yenileme Projesi hızla devam ediyor. 

Daha önce kamu yararı kararı alınan Saraycık'ta, yeni bir aşama olan TOKİ'ye tapuların devri işlemi başladı. Sincan'ın önünü açacak olan projenin ilk devir töreni de Sincan Belediyesinde yapıldı. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve  TOKİ  Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen devir töreninde ilk imzaları hak sahiplerinden Fikret Bozkurt ve Fedai Kaya attı. TOKİ'ye haklarını devir eden hak sahipleri hayırlı olmasını temenni etti. 


BÜYÜK FIRSAT 


Sincan için Kentsel Yenileme Projesinin büyük bir fırsat olduğunu vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Saraycık'ta TOKİ Kentsel Yenileme çalışmalarına hızla devam ediyor. 

Görüşmelerin ardından şimdi de sıra ferağ işlemlerine geldi. Ferağ işlemleri tamamlandıktan sonra TOKİ Saraycık'ı yenilemeye başlayacak. Yenileme Sincan'ımıza bambaşka bir soluk getirecek. Sincan'ımız için hayırlı olsun." dedi.

 

DAVET MEKTUBUNU BEKLEYİN 


Muvafakatname imzalayan hak sahiplerine TOKİ tarafından davet mektuplarının yollanacağını belirten TOKİ yetkilileri, davet mektubu ile hak sahibinin Tapu Müdürlüğüne giderek işlemleri başlatabileceğinin altını çizdi. Düzenli ve sistemli olması açısından davet mektuplanna riayet edilmesi gerektiğinin vurgulayan yetkililer, Tapu Müdürlüğüne giderken 2 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı ve Belediyeden alman raiç bedeli belgesinin gerekli olduğunu ifade etti. 


Anadolu