Çukurova Balkon

Sivas göç alan il statüsüne çıkacak!

Sivas göç alan il statüsüne çıkacak! Sivas göç alan il statüsüne çıkacak!

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 2015 yılının büyük projelerin başladığı bir yıl olacağını ve uygulanması planlanan projeler sayesinde Sivas'ın göç veren alan il statüsüne çıkacağını ve Sivas'ın gelişeceğini söyledi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


2015 yılında uygulamaya geçmesi planlanan projeler sayesinde Sivas'ın gelişeceğini ve büyüyeceğini belirten Başkan Aydın; "Projeler Sivas'a ciddi istihdam sağlayacak. Sivas göç veren il statüsünden göç alan il statüsüne çıkacak" dedi.


Yıllardır hayal olan kayak merkezi projesinin AK Parti döneminde yapıldığını örnek gösteren Belediye Başkanı Sami Aydın; "Kentsel dönüşüm noktasında hep ifade etmişimdir kentsel dönüşümler Sivas için büyük bir şans ve fırsattır. Bu anlamda Sivas'ta bir tanesi 110 hektar bir diğeri 50 hektar olmak üzere dört tane kentsel dönüşüm çalışmasını başlattık. Bir kısmını  TOKİ  Be bir kısmını Çevre ve Şehirdik Bakanlığımızla bu projelerde hiçbir engel kalmadı. Bu yıl itibari ile kazmaları vurucağız. Bu sebeplerden dolayı bakanımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı arz ediyorum. 


Dar geliri vatandaşlara konut üreteceğimizi söyledik ve bunu yapacağız. TOKİ ile hiçbir priiz kalmadı ve anlaştık, iki bölgede bin civarında dar gelirli vatandaşlanmıza yönelik konut projesini başlatıyoruz. İhtiyaç olursa bunu devam ettireceğiz- Sivas'taki sorunlardan bir diğeri bir araya gelme kültürünü istenilen seviyeye getirebilmek. Bu anlamda irfan Meclisi diye bir çalışmamız var. Burada her ayın ilk cuma günü her vatandaşımız bu toplantılara katılabilir ve burada Sivas ile ilgili bir konu önceden belirleniyor. Üniversitemizden akademisyenlerimiz gerekli hazırlığı yapıyor ve konuyu katılımcılarla paylaşıyor" ifadelerini kullandı. 


Sivas Memleket